השקעות נדל״ן בארה״ב

נדל"ן בארה"ב: כמה פעמים שמעתם את צמד המילים הללו? נדמה שאפיק ההשקעה הזה, ובארה"ב בפרט, כאן כדי להישאר.

אז איך הופכים את ההשקעה בו לכדאית? האם כדאי לרכוש נכס סינגל פמלי, מולטי פמלי, להשתתף בעסקאות פליפ או לערוך השקעה באמצעות קרנות נדל"ן בחו"ל?
באיזו מדינה בארה"ב כדאי להשקיע? איך מבטיחים אחוזי תשואה גבוהים וכיצד תהיו בטוחים שבחרתם נכון? בדיוק לשם כך אנחנו כאן!

אם גם אתם רוצים לעלות על הרכבת המהירה לנכס נדל"ני נוצץ – אנחנו כאן בשבילכם.

אתר Invest Away הוא מקור המידע הגדול בישראל עבור משקיעים ישראלים שמתעניינים בנדל"ן בחו"ל.
הצוות כתב, ערך, סקר, חקר והביא לפניכם אינספור מדריכים, טיפים ומידע שימושי שיסייע לכם לקבל את הידע הדרוש והכלים הטובים ביותר להשקעה מוצלחת.

מה מחכה לכם במדור?

מידע מרוכז על השקעות נדל"ן בארה"ב
כתבות, ניתוחים, השוואות וסקירות
אינפורמציה שימושית אודות פרויקטים עדכניים
אפשרויות ההשקעה המובילות (וגם אלה שפחות) ביעד

משקיעים מתחילים? מנוסים? בואו להעמיק את הידע הנדל"ני שלכם על נדל"ן בארה"ב!

השקעות נדל"ן בארה"ב – כל המידע הרלוונטי למתעניינים בהשקעה בנדל"ן בארה"ב

המשבר הכלכלי העולמי שהתחיל בארה"ב, יצר הזדמנויות יוצאות דופן להשקעות נדל"ן בארה"ב. ההזדמנויות קיימות עד היום והמשקיעים ממשיכים לקטוף את הפירות. הנה כל מה שאתם צריכים לדעת לפני שאתם בוחרים השקעת נדל"ן בארה"ב.
השקעות נדל
תוכן העמוד:

השקעות נדל"ן בארה"ב – איך הכל התחיל?

על מנת להבין למה נדל"ן בארה"ב נחשב לאפיק השקעה מועדף, חייבים לחזור קצת אחורה וללמוד את אירוע משבר הסאב פריים בארה"ב שהתגלגל לידי משבר כלל עולמי, שכן המשבר גרם לירידות חדות במחירי הנדל"ן, וכך נוצרה הזדמנות פז עבור המשקיעים.

ביקוש מול היצע

במהלך שנות האלפיים, שוק הנדל"ן בארה"ב החל לשגשג, זאת הודות למשכנתאות סאב פריים שאפשרו לאזרחים בעלי דירוג אשראי נמוך עם יכולת החזר ברמת סיכון גבוהה, לקבל משכנתא ללא צורך בתשלום מקדמה, אך כנגד ריביות גבוהות. כך נוצר הגידול בביקוש לנדל"ן שהביא לעלייה מתמדת במחירים.

העלילה מסתבכת

עד כאן יש שני שחקנים עיקריים במשוואה: הבנקים ולקוחות משכנתאות הסאב פריים. הבנקים, מתוקף היותם מתווכים פיננסים, כשהם נותנים הלוואות ללקוחות, הם ממנים את ההלוואות מכספים שמופקדים בהם ע"י לקוחות אחרים – במקרה הזה באמצעות מכירות אגרות חוב לגופים פיננסים בארצות הברית ומחוצה לה.

המשבר הגדול

לאחר מספר שנות פריחה של שוק הנדל"ן בארה"ב ושל הלוואות הסאב פריים, שבהן נדל"ן בארה"ב היה מוצר מבוקש מאוד, נכנס ענף משכנתאות הסאב פריים למשבר בשנת 2006 עקב עלייה חדה במספר הלווים שלא יכלו לעמוד בתשלומי המשכנתא. אלו היו ניצוצות המשבר, שפרץ בתחילת 2007. כדי להבין את גודל המשבר, חשוב לדעת שבתחילת שנת 2007 היקף משכנתאות הסאב פריים הוערך ב- 1.3 טריליון דולר!

עקב העלייה בשיעור הלווים שלא יכלו לעמוד בתשלומי המשכנתא, בבעלות הבנקים החלו להיערם נכסי נדל"ן שאותם הם היו צריכים למכור על מנת להחזיר את הכספים למשקיעי האג"ח. אך הפעם, הביקוש היה נמוך והבנקים לא הצליחו למכור את הנכסים שעיקלו מהלקוחות שלהם. באופן ישיר, לבנקים לא הייתה יכולת החזר למשקיעי האג"ח. במהלך שנת 2008 נסגרו כ- 12 בנקים מסחריים.

תוצאה: הנדל"ן בארה"ב במחיר אפסי

מבלי להיכנס להשפעה של משבר הסאב פריים על הכלכלה העולמית והמשבר הכלכלי העולמי שפרץ בשנת 2008, הנקודה החשובה היא שכמות אדירה של נדל"ן בארה"ב יצא למכירה במחירים נמוכים משמעותית ממחירי השוק, מה שעודד משקיעים זרים לבצע השקעות נדל"ן בארה"ב, מתוך אמונה שהכלכלה תתאושש ומחירי הנדל"ן יעלו שוב.

תמונת מצב נוכחית

כ- 11 שנים לאחר המשבר, המחירים בחלק מהשווקים של נדל"ן בארה"ב כבר מתקרבים לסיום עליית הערך שלהם למחירי טרום המשבר. עם זאת, עדיין קיימות לא מעט הזדמנויות להשקעות נדל"ן בארה"ב המבוססות על רכישה מתחת למחירי השוק, עסקאות יזמיות וכדומה.

השקעות נדל"ן בארה"ב – מהן האפשרויות?

על מנת להבין כיצד ניתן עדיין להרוויח מ- השקעות נדל"ן בארה"ב, סקרנו עבורכם את אפשרויות ההשקעה השונות.

השקעה ישירה בנכס

זוהי ההשקעה ה"קלאסית", המתאימה למשקיעים המעוניינים להיות בעלים בטאבו של הנכס, ולקבל באופן ישיר את ההחלטות הקשורות בניהול הנכס.

באופן הזה, לרוב משקיעים ישראלים עובדים עם ליווי של חברות ישראליות המתמחות באיתור נדל"ן בארה"ב מתחת למחירי השוק, דרך כונס נכסים / פשיטות רגל / בנקים ומציאות, ומספקות מעטפת שירותים הכוללת סיוע בתהליך בדיקות מקיפות לנכס, רכישה ורישומים, הקמת חברת LLC במידת הצורך, חיבור לחברת ניהול מקומית וליווי שוטף.

חשוב להיזהר: אם אתם יוצרים קשר עם חברה ישראלית למטרת השקעות נדל"ן בארה"ב, היזהרו מגורמים המתחייבים ל"תשואה מובטחת". אין ספק שמדובר בהבטחה מפתה מאוד, אך לא כך עושים השקעות נדל"ן בארה"ב ובכל מקום אחר בעולם.

השקעה באמצעות קרן נדל"ן בארה"ב

השקעת נדל"ן בארה"ב באמצעות קרן מאפשרת למשקיע "הקטן" להיות שותף לעסקאות נדל"ן גדולות. בין אם בעסקה יזמית, השבחה של מתחמי מולטי פמיילי או בלקיחת חלק בפורטפוליו נכסים גדול.

באופן הזה, העסקאות מתבצעות תחת LLC אחד והמשקיעים רוכשים יחידות השתתפות בעסקה. השקעה דרך קרן מתאימה למשקיעים המעוניינים להיות פסיביים בהשקעה שלהם. תהליכי בחינת כדאיות ההשקעה וניהול ההשקעה מתבצעים ע"י הקרן. עסקאות מסוג זה ימשכו לרוב 3-6 שנים. המשקיע נדרש לבצע את בדיקות אמינות ומקצועיות הקרן, לבחון את התוכנית העסקית של ההשקעה שמוצעת לו ולסמוך על אנשי המקצוע.

בעסקאות יזמות הצפי לתשואה גבוהה יותר בסיום ההשקעה אך הסיכון מעט גבוה יותר. בעסקאות השבחה יחולקו הכנסות רבעוניות לרוב בין המשקיעים והתשואה בסיום ההשקעה צפויה להיות נמוכה יותר מעסקה יזמית.

השקעה באמצעות קרן מתאפשרת לרוב עם סכום התחלתי של 30,000$. למשקיעים שבוחרים באופציה הזו, מומלץ להשקיע גם בפרויקטים יזמיים וגם בפרויקטים של השבחה על מנת לגוון את תיק ההשקעות שלהם ולפזר סיכונים.

עסקאות פליפ בארה"ב

מעוניינים להגדיל את ההון שלכם בטווח זמן קצר? עסקאות פליפ בארה"ב הן דרך מעולה לעשות זאת.

עסקאות פליפ בארה"ב הן "זן השקעות" ייחודי, ויש להתמחות בתחום הזה על מנת לבצע את העסקה כראוי. גם בסוג ההשקעה הזו המטרה היא לרכוש נכס מתחת למחיר השוק שלו, אך במקרה הזה הסיבה העיקרית למחיר הזול תהיה שהנכס זקוק לשיפוץ מאסיבי. חובבי הפליפים יגדירו נכס במצב הרוס לחלוטין במקרים של, לדוגמה, שריפה, תחזוקה לקויה, בתים ישנים ועוד. המטרה היא לקנות נכס שזקוק לשיפוץ רציני במיקום אטרקטיבי, לבצע את השיפוץ ולמכור אותו לאחר מכן ברווח משמעותי בתקופת זמן של 3-6 חודשים בממוצע.

איך מאתרים הזדמנויות נדל"ן בארה"ב?

למשקיעי נדל"ן בארה"ב יש שתי אפשרויות למציאת הזדמנויות נדל"ן בארה"ב. הראשונה, לבחור את המדינה והאזור שתרצו להתמקד בו, לטוס אליו ולבצע את העבודה דרך הרגליים והעיניים – לראות נכסים, להתקשר עם חברת ניהול, לשכור את שירותיו של קבלן במידת הצורך, להתעסק בבירוקרטיות הרכישה וכדומה. אם יש לכם את הזמן, הידע והכלים – זוהי אפשרות מצוינת לאיתור הזדמנות נדל"ן איכותית בארה"ב. לא מעט ישראלים בוחרים באפשרות זו, והם ישמחו לחלוק איתכם את הידע שצברו.

האפשרות השנייה היא להשקיע בנדל"ן בארה"ב באמצעות ליווי של חברה ישראלית המתמחה בתחום. כשאתם בוחנים השקעה באמצעות חברה, זכרו את כללי האצבע:

  • לא להשקיע עם חברה שמבטיחה תשואה
  • הקפידו לבדוק את נאותות, מקצועיות ואמינות החברה
  • בחנו את האנשים שאיתם אתם עושים את העסקה.

חשוב שתרגישו בנוח, שיהיו סבלניים לשאלות שלכם ויפעלו מולכם בשקיפות מלאה. זה קיים בתחום ויש לא מעט חברות אמינות שנוהגות להסתכל על הלקוחות כמשקיעים ולא מחפשות רק לגייס את הכסף.

מידע שכדאי לקרוא לפני שמשקיעים בארה"ב
דילוג לתוכן