השקעות נדל"ן בקולורדו - אימפריית המשאבים של ארה"ב

קולורדו, המאוכלסת מזה 13,000 שנים, הוגדרה לא פעם כמקום אטרקטיבי למגורים, אך לביצוע השקעות נדל"ן בקולרדו סיבות רבות. היותה אימפריית משאבים, ואולי אף בשל היתר מכירת הקנאביס, הביאו כמעט מיליון איש אל שטחי המדינה בעשור החולף. גלו את הקסם של קולורדו.

מבנה טבע בקולורדו
תוכן העמוד:

קולורדו – מבוא למשקיע הממוצע

קולורדו היא מדינה השוכנת בחלקה המערבי של ארצות הברית, בה זורם נהר הקולורדו, אשר על שמו היא קרויה. המדינה, השוכנת מדרום לרכס הרוקי, היא מדינה השמינית בגודלה בכלל רחבי ארה"ב וה – 21 במספר תושביה. בירתה של קולורדו, והעיר המאוכלסת ביותר בה, היא דנבר.

שטחה של קולורדו מאוכלס כבר למעלה מ – 13,000 שנים על ידי הילידים האינדיאנים. עם גילוי השטח, על ידי חוקרים ספרים, קיבל השטח את שמו ההיסטורי Rio Colorado, או בעברית, הנהר האדום.

השם נטבע בשל הבוץ מרכסי ההרים הסמוכים זורים בנהר העובר בעיר, המעניק לו צבע חום אדמדם.

כלכלה – נכנסה לטופ 10 ומכוונת גבוה יותר

לקולורדו כלכלה חזקה, צומחת ומגוונת. בין היתר, ניתן לראות את הגיוון האמור בפעולה שננקטה בשנת 2014, שנה בה הוחלט על היתר מכירת מריחואנה באופן חופשי. מסיבה זו ועוד רבות, תפסה קולורדו את המקום השמיני בבחינת הכנסה ממוצעת למשק בית, נכון לשנת 2016.

נתון נוסף המעיד על צמיחתה של הכלכלה המקומית עומד בגידול התל"ג. בעוד בשנת 2008 עמד התוצר הלאומי של קולורדו על 248.6 מיליארד דולר, עד שנת 2019 טיפס זה, ועומד כיום על 353.08 מיליארד דולר.

נוהרים באוטובוסים – דמוגרפיה

מאז 1870 ניתן לראות צמיחה עקבית בקצב גידול האוכלוסין במדינה, אולם זה החל להאיץ במהלך השנים האחרונות.

בעוד בשנת 2010 עמד מספר התושבים במדינה על 5.05 מיליון תושבים, כיום עומד מספר זה על 5.845 מיליון תושבים. מדובר על גידול של 840 אלף אזרחים במהלך 10 שנים. לשם המחשה, גידול זה שווה לפי 2 מאשר כמות התושבים המתגוררת בתל אביב.

עסקים וממשל

ייתכן שההגירה המאסיבית נבעה בשל פיתוח המדינה בשנים האחרונות. בשנת 2010 הגדיר מגזין CNBC, המוכר לנו ממהדורות החדשות הזרות, את הערים הטובות ביותר לפתיחת והקמת עסקים ברחבי ארה"ב, רשימה בה זכתה קולורדו במקום השלישי.

סקטור אחד במדינה, העובד באופן רחב, הוא הסקטור הממשלתי. מתקנים ממשלתיים רבים, דוגמת בסיס חייל האוויר פטרסון, אקדמיית חיל האוויר ומתקנים שונים לחקר אנרגיה, טכנולוגיה וחלל פרוסים ברחבי העיר, ומעסיקים בסך הכל כ – 53,800 עובדים.

מעבר לייצור מקומות תעסוקה, חברות ממשלתיות מביאות ליציבות כלכלית אזורית ופיתוח תשתיות נרחב.

גולת הכותרת – אנרגיה טבעית

סקטור חזק נוסף בעיר הוא סקטור משאבי הטבע. על פי מטה האנרגיה האמריקני הלאומי, בקולורדו יושבים 7 מבין 100 שדות הגז הטבעי הגדולים ביותר בלאום, לצד 2 מבין 100 שדות הנפט הגדולים ביותר במעצמה העולמית.

שדות אלו מנפיקים בסך הכל 5% מסך כלל המשאבים המופקים בשטחי ארצות הברית.

לצד אלו, קולרדו בורכה במספר אפיקי הפקת אנרגיה נוספים. ראשית, בשל קרבתה להרי הרוקי, עתידה המדינה להפיק אנרגיה גם מהרוח הנושבת בפסגות הרכס.

כמו כן, בעיר מפתחים מספר פלטפורמות ייצור אנרגיה נוספות, בהן אנרגיה סולארית ואנרגיה הידראולית, אשר מתאפשרת הודות למיקומו של נהר קולורדו.

צמיחה מטאורית – הסיבה לביצוע השקעות נדל"ן בקולרדו

על פי מקורות שונים, שוק הנדל"ן בקולורדו אינו סוער וסואן, דבר אשר יכול לשחק לידיהם של משקיעים פוטנציאלים. בעוד מחיר בית חציוני עומד על 408 אלף דולר, מכיר המכירה החציוני עומד על 388.7 אלף דולר בלבד.

נתון זה מעיד על כוח מיקוח גבוהה של הרוכשים בשוק, בין היתר בשל הביקוש הנמוך.

כמו כן, בדומה לכלל מדינות ארה"ב, אשר הספיקו להתאושש ממשבר הסאב פריים, שוק הנדל"ן בקולורדו מצוי בעליה. תקופת הקורונה אומנם ציננה מעט את עליית המחירים, אולם הציפיות, על פי מגזין Zillow, הוא תיקון השוק בהמשך.

העליות במספרים

עליית שוק הנדל"ן, כאמור לעיל, יוצרת שני אפיקי רווח עיקריים.

ראשית, עליית מחירי הדיור מביאה לעלייה במחירי השכירות בעוד בשנת 2012 עמד מחיר השכירות החציוני במדינה על 1440 דולר בלבד, במהלך 8 השנים הבאות עלו המחירים האמורים והגיעו עד לשיעור חציוני של 2012 דולר, קפיצה של 139%.

בנוסף לעלייה במחירי השכירות, עומד הרווח מהשבחת הנכס. בתקופה שתוארה לעיל, עלו מחירי הנדל"ן החציוניים בשיעור של 183%. נתונים אלו מעידים על הכוח שבזיהוי הזדמנות בזמן הנכון, והתשואה האדירה שמגיעה אחריה.

מיסוי

ראשית, יש לעמוד על אמנת המס החתומה בין ישראל לארה"ב, אשר מונעת תשלומי מס כפולים לרשויות המס של שתי המדינות. כמו כן, יש לציין כי ניתן לקזז הוצאות, אשר נעשו לשם יצירת הכנסה, מהסכום החייב במס.

בין אלו ניתן למצוא תשלומים בעד ניקיון, אחזקה, פרסום ועוד רבים. לאחר ביצוע אלו, ניתן לקבל זיכוי מס, הקרוי exemtion, המאפשרת קבלת מס נוספת על 3,700 דולר מבין כלל הכנסות השכירות השנתיות.

מעבר להטבות שצוינו לעיל, יוטל על בעל נכס מס של 4.63% בגין כל הכנסה משכירות. מדובר על מס בגובה אחיד, ללא כל קשר לגובה ההכנסות. כמו כן, בעת מכירת הנכס, יחויב בעליו במס שבח בשיעור של 2.9%.

המלצת המגזין – דנוור

עיר הבירה היא גם הגדולה ביותר מבין ערי המדינה, וביחס לכלל ערי אמריקה מדורגת במקום
ה – 23. העיר עצמה מהווה בית לכ – 734 אלף תושבים, אולם שטחה המטרופוליטני מאכלס סך של 2.932 מיליון תושבים, היוצרים את אחד האזורים המטרופוליטניים החזקים ביותר ברחבי ארצות הברית.

בשנת 2016 דורגה דנוור כעיר המגורים הטובה ביותר בארה"ב מטעם מגזין News&World reports. מעבר לכך, בשל היותה העיר הגדולה ביותר על פני רדיוס של 800 קילומטרים, משמשת העיר כנקודת מסחר ופיננסים מרכזית ומכרעת באזור.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print
שיתוף ב telegram
מאמרים נוספים שכנראה יעניינו אותך
דילוג לתוכן