באמזון החליטו השבוע, מיקום הקמת המטה השני של החברה יפוצל בין ניו יורק לצפון ורג'יניה

השבוע אמזון הודיעו על הבחירה הסופית שלהם עבור המיקום של המטה השני שלהם, בניגוד לתוכנית המקורית, באמזון החליטו לפצל את המיקום של המטה החדש שלהם בין שתי ערים, ניו יורק וצפון ורג'יניה.
אמזון ניו יורק
תוכן העמוד:

מאז ינואר 2018, כאשר אמזון הודיעו שהם צמצמו את רשימת הערים בצפון אמריקה ל- 20 מיקומים שונים במטרה להקים את המטה השני שלה, חברת הדאטה בתחום הנדל"ן CoreLogic שוקלת בזהירות איזה מהלוקיישנים עדיף על האחרים.

מתחילת תחזיות השוק שנעשו בתחילת 2018,  Dr. Frank Nothaft הכלכלן הראשי של CoreLogic היה סבור בתחזית שלו שאמזון יבחרו את אזור וושינגטון הבירה להקמת המטה שלהם. בנוסף לתחזית של Dr. Frank Nothaft הכלכלנית Shu Chen המחזיקה בתואר מקצועי ככלכלנית בקבוצת CoreLogic הכינה דו"ח כדי לספק תובנות עבור שיקולי אספקת הדיור והעלויות להקמת המטה השני של אמזון בין הערים המובילות.

כעת, לאחר שעשתה אמזון את החלטתה להקמת המטה השני שלה, נראה שהגישה של חלק גדול מעובדי הטכנולוגיה לשדות התעופה ותחבורה ציבורית היו בין הגורמים המובילים לקבלת ההחלטה של אמזון למיקום הקמת המטה.

 

תנאי שוק הדיור לפי דיווחה של CoreLogic

CoreLogic דיווחה שהעובדים במטה השני של אמזון שיעברו לשני האזורים האלה צפויים למצוא את תנאי שוק הדיור הבאים:

  • עליית מחירים של 1.7% בניו יורק ו 3.2% באזורי המטרו בוושינגטון בשנה האחרונה
  • שכר הדירה לנכס Singel – family עלה בניו יורק ב- 2.5% וב- 2.3% באזורי המטרו בוושינגטון בשנה האחרונה.
  • מציאת נכס למכירה בניו יורק יכולה לקחת חמישה חודשים וכשלושה חודשים בוושינגטון, לעומת 3.5 חודשים ברחבי הארץ.
  • חציון מחירי הבתים של $470,000 בניו יורק ו $410,000 בוושינגטון כמעט כפול מזה של חציון מחיר הבית הלאומי – $225,000

אמזון כבר ציינו שייקח כמה שנים כדי להשלים את הקמת המרכזים החדשים בשני הלוקיישנים הנבחרים ולבצע עדכונים לאזורים הסמוכים אליהם. אבל בינתיים עולה ויכוח חדש:

האם מחירי הבתים בניו יורק וצפון ורג'יניה יעלו? האם יהיו מספיק פתרונות דיור עבור העובדים החדשים במרכזים הללו? זרימת העובדים החדשים ככל הנראה תביא איתה שינוי בערים ובשכונות, התשתיות בהחלט יושפעו ועשויות להתרחש תנודות סוציו אקונומיות אחרות.

מאמרים נוספים שכנראה יעניינו אותך
דילוג לתוכן