השקעות נדל״ן ביוון

איך הפכה יוון ממדינה המצויה באמצעו של משבר כלכלי חריף לאחת המדינות האטרקטיביות להשקעות נדל"ן?
כיצד משפיע המשבר על אופן ההשקעה בנכסי הנדל"ן השונים במדינה? האם מומלץ להשקיע בנכסי נדל"ן לתיירות, בנדל"ן מסחרי או בנכס פרטי ביוון?
למה חשוב לשים לב לפני שעורכים השקעת נדל"ן ביוון ומה אסור בשום פנים ואופן לפספס?

המידע המלא, הפרטים הלוהטים, הטיפים והאינפורמציה המדויקת שתסייע לכם לקבל החלטה נבונה מחכים לכם ממש כאן!

צוות מגזין Invest Away גאה להציג בפניכם שלל כתבות, סקירות ופרויקטים מעניינים ברחבי יוון, שיסייעו לכם לקבל את התמונה המלאה אודות מצבה הכלכלי הנדל"ני של המדינה.

מה מחכה לכם במדור?

  • מידע מרוכז על השקעות נדל"ן ביוון
  • כתבות, ניתוחים, השוואות וסקירות
  • אינפורמציה שימושית אודות פרויקטים עדכניים
  • אפשרויות ההשקעה המובילות ביעד

משקיעים מתחילים? מנוסים? בואו להעמיק את הידע הנדל"ני שלכם

השקעות נדל"ן ביוון – כל המידע הרלוונטי לקוראים המתעניינים בהשקעות ביוון

יוון, שחוותה משבר כלכלי חריף, נמצאת בתהליך התאוששות איטי אך יציב, המשפיע באופן ישיר על הנדל"ן במדינה. כיום נחשב נדל"ן ביוון למוצר מבוקש. מעוניינים להשקיע ביעד? הנה כל מה שאתם חייבים לדעת על הנדל"ן היווני.

השקעות נדל
תוכן העמוד:

בשנת 2018, נכנסו ליוון כ- 35 מיליון תיירים מכל העולם, מתוכם 630,000 תיירים ישראלים שהגיעו ליהנות מהנופים, המלונות ואטרקציות התיירות שיוון יודעת להציע. אך לצד ההנאה הגדולה שיוון מספקת לתייריה הרבים, היא נחשבת גם ליעד נדל"ן מוביל. מה הופך אותה לכזו? בואו לגלות!

על סף פשיטת רגל: המשבר הכלכלי ביוון

יוון הצטרפה לקהילה הכלכלית האירופאית והפכה לאחת מהמדינות החברות באיחוד האירופי, עם הקמתו בשנת 1992. מטבע האירו הושק ב- 11 ממדינות האיחוד ב-1.1.1999, על בסיס קריטריונים כלכליים שנקבעו מראש. יוון לא עמדה בקריטריונים הללו, ולכן ורק בינואר 2001 צורפה לשוק האירו. בהמשך יתברר שיוון הסתירה חלק מהחוב הציבורי שלה על מנת להצטרף לאיחוד.

באותה התקופה, סבלה יוון מאינפלציה גבוהה ושורה של משברים כלכליים. אך תקוותה הייתה שההצטרפות לגוש האירו תסייע לייצוב האינפלציה ותיצור תנאים נוחים לצמיחה כלכלית, כמו האפשרות ללוות כסף בריבית נמוכה יחסית – ואכן, עד לשנת 2008 נתוני הכלכלה השתפרו בהדרגה.

אך הסכנה עדיין הייתה מונחת על צווארה של יוון, שכן באותו הזמן היא התמודדה עם בעיות פוליטיות מבית, והצלחתה הייתה תלויה ביכולת להמשיך להלוות כספים בריבית נמוכה. בשנת 2008, עם פרוץ המשבר הכלכלי שהחל בארה"ב, יוון הגיעה לסף פשיטת רגל, קריסה כלכלית, משבר אמון והורדת דירוג האשראי בצורה משמעותית.

המשבר הכלכלי במדינה הוביל לירידה של כ- 40-50% במחירי הנדל"ן ביוון, זהו אחד הנתונים היותר מעניינים עבור מי שמחפש השקעות במדינה, בעיקר השקעות נדל"ן ביוון.

בעזרת תוכנית צנע וסיוע ממדינות האיחוד האירופי, יוון הצליחה להשלים בין השנים 2010-2016 אבני דרך ברפורמות בפנסיות, ניהול הבנקים, בסקטור האנרגיה ובגביית המיסים ועל כך קיבלה מענק של 2.8 מיליארד יורו נוספים זוהי עדות לכך שיוון מתקדמת בעקביות להיחלצות מהמשבר.

במרץ 2019 כתבנו על כך שסוכנות האשראי מודי'ס העלתה את הדירוג של יוון מרמה של B3 לרמת B1 עם סיומה של תוכנית החילוץ הבינלאומית שקיבלה יוון.

נדל"ן ביוון – מצב השוק כיום ואפשרויות ההשקעה

התאוששות הכלכלה היוונית, החזירה את האמון למשקיעי הנדל"ן במדינה. בשילוב מחירי הנדל"ן הנמוכים משמעותית מהשווי שלהם טרום המשבר, השקעות ביוון הן הבחירה המועדפת בקרב משקיעים ישראלים ובינלאומיים. כיום ניתן לאתר בקלות יחסית הזדמנויות נדל"ן ביוון, בין אם במסגרת נדל"ן תיירותי או בדירות מגורים עבור סטודנטים.

נדל"ן באתונה – ביקוש הולך וגובר לדירות להשכרה לטווח קצר

השקעות נדל"ן באתונה הפכו לנפוצות ופופולריות מאוד. אתונה היא עיר הבירה של יוון ומעבר לכך שהיא מהווה מוקד תיירותי מוביל, היא נהנית ממיקום מצוין ומשמשת גם כתחנת מעבר ליעדים נוספים במדינה, מה שיצר ביקוש אדיר לנדל"ן תיירותי להשכרה לטווח קצר. באמצעות Airbnb ופלטפורמות נוספות.

המשקיעים בנדל"ן באתונה נהנים מתשואות מכובדות מהשכרת הנכסים שלהם, ומעליית ערך הדרגתית. עם למעלה מ- 30 מיליון תיירים בשנה אתם יכולים לתאר לעצמכם את הביקוש העצום להשכרת דירות לטווח קצר.

נדל"ן בסלוניקי – הסבת מבנים משרדיים לדירות סטודנטים

סלוניקי היא עיר נמל תוססת המושכת אליה צעירים ותיירים רבים. זהו גם המטרופולין השני בגודלו ביוון אחרי אתונה. מעבר למגוון אטרקציות התיירות שיש לעיר להציע, נדל"ן בסלוניקי הוא האטרקציה המרכזית עבור משקיעים שמתעניינים בנדל"ן ביוון.

בסלוניקי יש עשר אוניברסיטאות המושכות אליהן סטודנטים מכל העולם. שתי האוניברסיטאות הגדולות בסלוניקי מכילות לבדן כ- 150,000 סטודנטים בכל שנת לימודים. בשל כך, הביקוש לדירות עבור סטודנטים הולך וגובר, ההיצע כרגע לא עומד בביקוש ויזמי נדל"ן בסלוניקי עמלים על הסבת בנייני משרדים לדירות סטודנטים.

נדל"ן ביוון מתאים לסוגי משקיעים מגוונים ולאסטרטגיות השקעה שונות. מחירי הנדל"ן הזולים והצפי להמשך התחזקות הכלכלה ביוון ועליית ערך הנדל"ן ממשיכים למשוך משקיעים זרים למדינה.

ישנם גם משקיעים שבוחרים לרכוש וילות באיים השונים ביוון כגון כרתים ולפקדה, חלקם רוכשים את הווילות לשימוש פרטי, חלקם לצורך השקעה והשכרת הווילות לטווח קצר בזמני העונה ואחוז מסוים מהמשקיעים אפילו נהנה משני העולמות, ומגיעים לנפוש בוילה שלהם בעצמם כשבוע עד שבועיים בשנה.

מידע שכדאי לקרוא לפני שמשקיעים ביוון
דילוג לתוכן