נדל"ן באתונה – רוצים להשקיע באתונה? עשינו עבורכם שיעורי בית

התשובה, אגב, לשאלה שבכותרת היא – לגמרי כן! עם מיליוני תיירים בשנה, כלכלה מאוששת ותשואות מכובדות מאוד – עיר הבירה של יוון ממצבת את עצמה כאחד מיעדי השקעות הנדל"ן האטרקטיביים ביותר בעולם. הנה כל מה שאתם צריכים לדעת על השקעות נדל"ן באתונה
נדל
תוכן העמוד:

אתונה על קצה המזלג

במרחק נגיעה ממדינת ישראל שוכנת אחת הערים היפות בעולם – אתונה, שהרבה יותר ממה שהיא יפה – היא גם נחשבת לאחד היעדים האטרקטיביים להשקעות נדל"ן. בירת יוון היא מגנט תיירותי מושך במיוחד, עם כ-5.5 מיליון תיירים בשנה המגיעים להתרשם מקרוב מההיסטוריה המדהימה שלה, מבניה העשירים והמיתולוגיה המיוחדת שהיא מציעה למבקרים בה כבר מעל ל-4,000 שנים.

אך בין האקרופוליס הנישא לטברנות המסורתיות מסתתר סוד נדל"ני שכדאי להכיר: זוהי עיר נפלאה להשקעות נדל"ן, במיוחד אם אתם זרים. הוסיפו לכך את העובדה שאתונה, כמו כלכלת יוון כולה, מתאוששת מהמשבר הכלכלי שפקד אותה ומציעה, בינתיים, מחירים מעולים להשקעות נדל"ן ותקבלו פנינת השקעות אמיתית.

מה הופך את אתונה לפנינת נדל"ן?

 1. מרכז כלכלי – אתונה היא המרכז הכלכלי, המסחרי והחברתי של יוון. כלכלתה של אתונה מהווה כ-50% מכלכלת המדינה כולה!
 • נמל נוסעים מרכזי – נמל הנוסעים "פיראוס" הוא אחד העמוסים באירופה והשלישי בגודלו ביבשת
 • מחירי נדל"ן בצמיחה – שוק הנדל"ן באתונה, על פי PWC, מראה מדדי עלייה גבוהים ביותר ומתאושש ביציבות מהמשבר הכלכלי שפקד את המדינה
 • מרכז סטודנטיאלי – אוכלוסיית הסטודנטים בעיר מונה כ- 250,000 סטודנטים, הפרושים ב-16 אוניברסיטאות ובעשרות מכללות ובתי ספר מקצועיים.
 • מערכת תחבורה מצוינת – אתונה הייתה מאז ומתמיד עיר עם תחבורה נוחה, אך לקראת אירוח האולימפיאדה היא התחדשה בקווי תחבורה חדשים, מסלולי הליכה וקווי מטרו מהחדישים בעולם, מה שהופך את אתונה לאחת הערים הנוחות והמרושתות ביותר מבחינת אמצעי תחבורה.

מנוף העיר אתונה: תיירות

לצד כל היתרונות הללו, אין ספק שהיתרון היחסי המשמעותי של אתונה בכל הנוגע להשקעות נדל"ן הוא תנועת התיירים העצומה לעיר. בחודשים ינואר – אוקטובר 2019, כך על פי נתוני המכון היווני INSETE, ביקרו בעיר מעל ל- 5.7 מיליון תיירים, והנתון הזה ממשיך לגדול ככל שחולף הזמן.

היתרונות הללו ורבים נוספים הופכים את אתונה ליעד אטרקטיבי, בעיקר בקרב משקיעים זרים הנהנים מרווח נאה ומקבלים היתר שהייה ביעד.

כל הסיבות להשקיע באתונה… עכשיו!

 1. המחירים עוד לא עלו – הכלכלה היוונית מראה סימני התאוששות מעולים וזה בדיוק הזמן להשקיע בנכס מקומי. רגע לפני שמחירי הנכסים עולים ורגע אחרי שהבועה התפוצצה, עם צפי ארוך טווח לעליית ערך ועלייה באחוזי התשואה.
 2. פטור ממס – בהתאם לאמנה שנחתמה בין יוון וישראל, ישראלים המשקיעים ביוון פטורים מכפל מס, זאת בנוסף לשורת הקלות במס ההופכים את ההשקעה לאטרקטיבית ונוחה יותר.
 3. שוק פתוח למשקיעים – ענף השקעות הנדל"ן היווני טרם נפתח למינוף, וזו הזדמנות מעולה לרכוש נכסי נדל"ן באתונה – לפני שהמחירים עולים ולפני שהמקומיים מצטרפים ל'משחק'.

 

מדברים במספרים: תשואה על נדל"ן באתונה

התשואה השנתית על נדל"ן באתונה עומדת בממוצע על 7%, לאחר הוצאות ומיסים. על מנת להגיע לאחוזי התשואה הללו, בוחרים רוב המשקיעים לרכוש מבנים ישנים באופן יחסי הממוקמים במרכז אתונה – ולשפץ אותם. כחלק מהשיפוץ, יבחרו חלק מהמשקיעים לחלק את המבנה ליחידות דיור ולהשכירם בשכירות קצרת טווח לתיירים. גם אם יבחר המשקיע למכור את היחידה בתום השכירות, עדיין יוכל ליהנות מעליית מחירים.

אזורי ההשקעה המרכזיים באתונה

 1. העיר העתיקה

גבולות גזרה: אנפיוטיקה, מונסטיראקי, פלאקה, פסירי, טיסיו

העיר העתיקה של אתונה היא קודש הקודשים הנדל"ני של העיר. תיירים המגיעים לחקור את האקרופוליס הנישא, את שווקי הפשפשים, בתי הקפה והבוטיקים היוקרתיים מציפים את האזור בהמוניהם, ובלילות נהנים מחיי הלילה התוססים של פסירי.

המחיר המבוקש: כצפוי, מחירי הנדל"ן באזור גבוהים יחסית, והעלויות נעות בין 1,000€-6000€ למ"ר. המחירים בסקאלה הנמוכה יותר מתייחסים לדירות לא משופצות ובלי נוף והגבוהים יותר – לדירות משופצות עם נוף מרשים.

 1. קולונאקי – שכונת האצולה

בסמוך לעיר העתיקה והפרלמנט היווני, שוכנת שכונת קולונאקי, השופעת מסעדות אופנתיות, חנויות בוטיק וקונסוליות זרות. זהו אחד האזורים היוקרתיים באתונה, המאוכלס על ידי תושביה האמידים של העיר. הבתים בשכונה, הממוקמת על גבעה נישאה, פונים לגבעת לייקאביט, אקרופוליס והעיר כולה.

המחיר המבוקש: 1,800-6,000€ למ"ר.

 1. כיכר אומוניה

שכונה הממוקמת באזור מרכזי בעיר ונחשבת לאטרקטיבית – בעיקר בשל העובדה שהיא נמצאת בעיצומה של מתיחת פנים משמעותית. משקיעים זרים מגיעים אליה בהמוניהם, זאת בשל שילוב בין מחיר נמוך יחסית, פוטנציאל עתידי אדיר ומיקום מרכזי.

המחיר המבוקש: 800-3000€ למ"ר.

 1. סביבת האקרופוליס

גבולות גזרה: קוקאקי, מטקסורגיו, מץ

 • קוקאקי – שכונה אטרקטיבית מאוד הממוקמת בסמוך למרכז ההיסטורי של העיר. אחת השכונות האופנתיות והמתחדשות של העיר. תיירים מגיעים ללון בה בהמוניהם, ברים ומסעדות נפתחים בזה אחר זה וקוקאקי הופכת אט אט לאחת השכונות האטרקטיביות באתונה.

המחיר המבוקש: 1,000-2000€ למ"ר.

 • מטקסורגיו – שכונה הממוקמת מצפון לאזור פסירי, הנחשבת גם היא לשכונה מתפתחת. ברחבי השכונה פזורים מוזיאונים, בתי קפה, גלריות אמנות והאזור מהווה אבן שואבת לאמנים וצעירים.

המחיר המבוקש: 700-4,000€ למ"ר (הטווח הגבוה יותר מתייחס למתחמי מגורים יוקרתיים עם בריכת שחייה פרטית).

 • מץ – שכונה הממוקמת דרומית-מזרחית לאזור הפלאקה ואנאפיוטיקי, במרחק רבע שעה הליכה לאקרופוליס ולכיכר סינטגמה.

מחיר מבוקש: 900-5,000€ למ"ר.

 1. פרבריה הדרומיים של אתונה

גבולות גזרה: עלימוס, ווולה, ווליאגמני, גליפאדה, קליתיאה, פליאו פלירו, פיראוס ואליניקו

 • קליתיאה – ממוקמת בסמוך לעיר אתונה ונהנית מביקוש גבוה בקרב משקיעי נדל"ן ביוון, זאת בשל קרבתה לעיר והמבנים האיכותיים שהיא מציעה.

מחיר מבוקש: 250-5,000€ למ"ר

 • פיראוס – פיראוס, הנמל הגדול ביותר ביוון, ממוקם במרחק של 20 דקות נסיעה במטרו ממרכז אתונה. לאורך קו החוף פזורים לא מעט נכסים הנחשבים לאטרקטיביים מאוד בקרב משקיעים.

מחיר מבוקש: כ- 8,000€ למ"ר

 • עלימוס, וואלה, ווליאגמני, גליפאדה, פייאו פלירו ואליניקואסופת אזורים נהדרת הממוקמת דרומית יותר לאזורים שהזכרנו לעיל. האזורים הללו נהנים מתשואות גבוהות יחסית, זאת בשל הקרבה למרכז אתונה, הקרבה לים ולרצועת החוף של אתונה, המרינה וכן נמל פיראוס. חובבי הים והקיץ שוהים באזורים הללו לא מעט ולכן נחשב האזור ליציב מבחינת ביקוש וגובה שכר הדירה.

מחיר מבוקש: 750-6,000€ יורו למ"ר

מאמרים נוספים שכנראה יעניינו אותך
דילוג לתוכן