השקעות נדל״ן בבודפשט

נדל"ן בבודפשט: היא ממוקמת במרחק טיסה קצר מישראל, נחשבת לאחד מיעדי התיירות המובילים בעולם ויש לה קסם רומנטי ויפהפה שקשה למצוא במקומות אחרים
בודפשט אטרקטיבית משלל סיבות, ובשנים האחרונות היא חוזרת גם ללב הזירה הנדל"נית, כשהיא מציעה לקהל המשקיעים הזדמנויות נדל"ן אטרקטיביות במחירים מעולים ש(אולי) לא יחזרו.

מה הופך את בירת הונגריה ליעד השקעות נדל"ן מוביל? כיצד השפיע המשבר הכלכלי העולמי על גזרת השקעות הנדל"ן המקומית? מדוע הנדל"ן בבודפשט מאופיין במחירים אטרקטיביים ובהזדמנויות השקעה מפתות במיוחד? ולא פחות חשוב – איך תהיו בטוחים שאתם מקבלים את ההחלטה הנבונה ביותר?

השאלות הללו, ועוד רבות אחרות, מקבלות מענה בשלל הכתבות שהכנו עבורכם – ממש כאן, בגלילת עכבר קטנה.

מה מחכה לכם במדור?

  • מידע מרוכז על השקעות נדל"ן בבודפשט
  • כתבות, ניתוחים, השוואות וסקירות
  • אינפורמציה שימושית אודות פרויקטים עדכניים
  • אפשרויות ההשקעה המובילות ביעד

משקיעים מתחילים? מנוסים? בואו להעמיק את הידע הנדל"ני שלכם על נדל"ן בבודפשט!

השקעות נדל"ן בבודפשט – כל המידע הרלוונטי לקוראים שמתעניינים בהשקעה בבודפשט

ריקושטים של המשבר הכלכלי העולמי לא פסחו על בודפשט בירת הונגריה. שוק הנדל"ן בבודפשט ספג ירידות חדות וכיום, עם התאוששות הכלכלה, השקעה בבודפשט כדאית יותר מתמיד.

השקעות נדל
תוכן העמוד:

מתכננים השקעה בבודפשט? בואו להכיר את העיר טוב יותר

בודפשט היא עיר הבירה של הונגריה, ונחשבת גם למרכז הכלכלי, התיירותי, התעשייתי והתחבורתי של המדינה. מתגוררים בה כשני מיליון תושבים, היא נהנית מביטחון משמעותי עבור השקעות נדל"ן בבודפשט – והביקוש בהתאם. בכל שנה, מושכת אליה העיר כ-3.5 מיליון תיירים, המגיעים ליהנות מהארכיטקטורה הייחודית, ההיסטוריה המרתקת, המוזיאונים המובילים והאווירה האירופאית המושלמת. נוסף לכך, בבודפשט יש 23 אוניברסיטאות ומוסדות להשכלה גבוהה, מה שמושך סטודנטים רבים לתקופה של ארבע שנים לפחות. מלבד תיירים וסטודנטים, אל בודפשט מגיעים גם משקיעים, יזמים וחברות תעשייתיות מכל רחבי העולם. אאודי ומרצדס, לדוגמה, מחזיקות מפעלי ייצור ענקיים במדינה וכעת גם BNW מתכננת לבנות מפעל בהונגריה – כל אלה מחזקים את שוק הנדל"ן בהונגריה ובבודפשט בפרט.

קצת סטטיסטיקה על נדל"ן בבודפשט

הירידות שספג שוק הנדל"ן בבודפשט לאחר המשבר הכלכלי, החלו להתייצב בין השנים 2010-2012. מאז, לשמחתם של המשקיעים, חלה עלייה מתמדת של בין 10-20% כל שנה. בשנת 2015 חברת ייעוץ הנדל"ן הבריטית Knight Frank דירגה את בודפשט במקום השביעי בעולם, עם צמיחה של 16.3%. בשנת 2016 הגיעה בודפשט למקום ה- 15 בדירוג העולמי עם זינוק של 19% ובשנת 2017 בודפשט דורגה במקום החמישי בעולם עם צמיחה של 15.5%. ברבעון השלישי של 2018, נמדד זינוק של 19%.

הייחודיות של נדל"ן בבודפשט – קהל שוכרים עם מוסר תשלומים גבוה

נדל"ן בבודפשט הוא מוצר מבוקש לרכישה ולהשכרה בקרב משקיעים. הודות לכמות הגדולה של מוסדות אוניברסיטאיים ומוסדות להשכלה גבוהה, הביקוש מצד הסטודנטים הוא אדיר, כ- 90% משוק הדירות להשכרה בבודפשט מיועד לסטודנטים זרים.

הרובעים המבוקשים להשכרה על ידי סטודנטים הם רובעים 6 ו-7, המאופיינים במרכזי בילוי רבים ונחשבים לרובעי הבילויים של העיר. כ- 80% מכלל הסטודנטים שוכרים ברובעים האלו, המהווים את הרובעים המרכזיים להשקעות נדל"ן בבודפשט.

מוסר התשלומים של הסטודנטים הוא גבוה במיוחד. ראשית, מי שמגיע ללמוד בבודפשט, לרוב, יגיע ממעמד סוציו אקונומי גבוה. נוסף לכך, כדי לקבל ויזת לימודים, הנציגים הרשמיים של הנכס נדרשים לחתום לסטודנט על אישור שהייה, כך שאשרת הלימודים של הסטודנטים תלויה גם בתשלומי השכירות. אם ניקח בחשבון גם את תקופת השהייה הארוכה של הסטודנטים והביקוש הגבוה, נקבל תוצאה מבטיחה למשקיעים: שוק יציב ותשואות מכובדות עבור משקיעי נדל"ן בבודפשט.

השקעה בבודפשט כדאית גם מבחינת המיסוי

מס הרכישה בהונגריה עומד על 4%. לעומת תשלומי מס הרכישה בישראל, בבודפשט, ברכישת דירה שנייה ושלישית משלמים את אותו אחוז המס עבור כל דירה בנפרד. גם מס השבח על מכירת נדל"ן בבודפשט אטרקטיבי במיוחד. אחוז המס עומד בשנה הראשונה על 15% ויורד כל שנה ב- 4% על הנטו אחרי קיזוז הוצאות ופחת. בעלים המחזיקים בנכס מעל חמש שנים, לא נדרשים לשלם מס על הרווח כלל.

מהי הדרך הנכונה להשקעות נדל"ן בבודפשט?

  • המיקום – כדי ליהנות מהשקעה כדאית, מומלץ, ראשית, להציב את מיקום הנכס בראש סדר העדיפויות. דירות בבודפשט באזורים מרוחקים מהמרכז, לרוב לא ייהנו מהביקוש הגבוה לשכירות בקרב סטודנטים ומשפחות לתקופות ארוכות, או תיירים ואנשי עסקים המבקשים להשכיר נכס לטווח קצר ומעדיפים להיות במרכז העיר. לכן, כשאתם בוחנים השקעה בבודפשט, שימו לב באיזה אזור הנכס נמצא.
  • היכרות עם הנדל"ן המקומי – השקעה מעבר לים מחייבת היכרות עם הנדל"ן המקומי. לכן, אם אינכם מתכוונים לעבור לבודפשט לתקופה ממושכת למטרה חקירה ולמידת הנדל"ן המקומי, היעזרו בבעלי מקצוע שיספקו לכם שירותי ליווי לרכישת נכס לפי מטרות ההשקעה שלכם, לרוב אנשי המקצוע הללו יוכלו לסייע לכם גם בניהול הנכס באופן שוטף.
מידע שכדאי לקרוא לפני שמשקיעים בבודפשט
דילוג לתוכן