אקטואליה פיננסית

מה הקשר בין הברקזיט בבריטניה, הכלכלה ביוון או כניסתה של חברת סטארט אפ ישראלית לתחום העברות כספים לחו"ל?

כולם נוגעים ישירות להשקעת הנדל"ן שלכם!

כדי להבין איך להשקיע נכון – חשוב להכיר לעומק את הגזרה הפיננסית הרלוונטית. כדי להבין איזו השקעה נחשבת למשתלמת יותר – אתם חייבים לדעת מהם הכוחות הפיננסיים הפועלים ביעד.

הכלכלה המקומית היא חלק בלתי נפרד מכל נכס נדל"ני, ואנחנו כאן כדי לסייע לכם לקבל את האינפורמציה הרלוונטית על כלכלתן של יעדי ההשקעה השונים, בשפה ברורה ופשוטה. ברוכים הבאים למדור אקטואליה פיננסית, מבית Invest Away.

אז מה מחכה לכם במדור אקטואליה פיננסית?

  • כתבות, ראיונות, סקירות וניתוחים בנושאי כלכלה מגוונים
  • מגמות כלכליות ביעדי השקעה מובילים
  • חדשות אחרונות ועדכונים פיננסיים חמים
  • כלים לזיהוי השקעה נכונה בהתאם לסביבת היעד

המומחים הכי מרתקים, החדשות הכי מעניינות וכל מה שרלוונטי להבנת העולם הפיננסי בו פועלת ההשקעה המתאימה לכם – במקום אחד!

מתעניינים בהשקעות נדל"ן נוספות? קליק אחד ואתם בעמוד הקטגוריה שלנו – השקעות נדל"ן בחו"ל

תמונת מדיה של חץ למעלה

כיצד זכתה קפריסין לדירוג כמדינה בעלת השיפור הגדול ביותר בדו"ח IMD לשנת 2020?

דו"ח התחרות העולמי של IMD "מקפיץ" את קפריסין 11 מקומות קדימה ומכתיר אותה כמדינה בעלת השיפור הגדול ביותר מבין 63 המדינות הנבדקות. הדו"ח, אגב, מציב את ישראל במקום ה-26 במדד העולמי, עם ירידה של שתי מקומות לעומת שנת 2020. מה מסתתר בין דפי הדו"ח ומהם חלקיו הפיקנטיים? יצאנו לפשפש וחזרנו עם המידע שאתם חייבים לדעת.

קרא עוד »
שיתוף פעולה בחברה

חברות הייטק ישראליות: "קפריסין היא מוקד מפתיע של חדשנות וטכנולוגיה"

את המשקיעים הישראליים אנחנו רואים בקפריסין כבר מזמן, טומנים את ידם בעסקאות נדל"ן פרטיות ומסחריות, מקימים שלוחות של חברות בינלאומיות ועוד. היום מכריזים גופי סטארטאפ ישראלים כי קפריסין היא מוקד מפתיע לחדשנות וטכנולוגיה – והם גם מגבים את קביעתם בעובדות. מה קורה אצל השכנה שלנו ומדוע חברות ישראליות בוחרות להשתקע בה?

קרא עוד »
בניין ישן בפורטוגל

תיראו מופתעים: מחירי הדיור בפורטוגל עלו ב16.37% ברבעון הראשון של 2020

קורונה, סגר, הדבקות, בידוד ומסכות – נראה שאף אחד מהמונחים הללו (שהתרגלנו אליהם כל כך לאחרונה) לא נוגעים אל מחירי הדיור בפורטוגל, שרשמו עלייה מרשימה ועלו ברבעון הראשון של שנת 2020 ב-16.37%. על אף שהמצב היום השתנה מעט, מדובר בעלייה משמעותית המנבאת רק טוב לעתיד הנדל"ני של המדינה, כך על פי דו"חות אחרונים. אך האם נגיף הקורונה באמת פסח על מחירי הדיור בפורטוגל? יצאנו לבדוק.

קרא עוד »
גרף מדיה חץ למעלה

ריביות נמוכות, תשואות גבוהות ושוק יציב: כך ממשיכים לעלות מחירי הנדל"ן בפורטוגל

מחירי הנדל"ן בפורטוגל: ריביות נמוכות, שיפור בתנאים הכלכליים וגורמים נוספים גורמים להם לעלייה מתמדת. כך על פי דו"ח שהתפרסם לאחרונה. כיצד באה לידי ביטוי העלייה? האם היא משתנה בהתאם לסוג הנכס או האזור הגאוגרפי במדינה? ומה חוזים האנליסטים לגבי ההמשך? יצאנו לחקור את הדו"ח.

קרא עוד »
מגדלים מסחריים

שוק הנדל"ן המסחרי בפולין ממשיך לגדול

הקורונה לא תעצור את שוק הנדל"ן המסחרי בפולין, שנראה כי ממשיך לגדול בצעדי ענק. מה מתרחש שם, בין עריה של המדינה המזרח אירופאית? מה גורם לעלייה בביקוש ומהם התמריצים שמקבלים המשקיעים מהממשלה? דו"ח מעניין הטומן בחובו גם לא מעט אסקפיזם (מצרך שכולנו נשמח לקבל בימים אלה)

קרא עוד »
משרדי החברה באירופה

באה לעזרת חבר: הנציבות האירופית אישרה תוכנית סיוע ממלכתית לבולגריה

היתרונות שבאים עם החברות באיחוד האירופי, כך נראה, מסייעות ללא מעט מדינות גם בימים כתיקונם – אך בוודאי ובוודאי שבתקופות של משבר בינלאומי. עם התפרצות נגיף הקורונה ובמטרה לאושש את הכלכלה המקומית, תיהנה בולגריה מתוכנית סיוע ממלכתית המיועדת בעיקר לחברות בינוניות במדינה. מה כוללת התוכנית ומהו היקפה?

קרא עוד »
שטרות אירו

יש מספיק כסף לאבטיח עם בולגרית: עודף תקציב מרשים לבולגריה, למרות הקורונה

משרד האוצר של בולגריה הודיע כי מדינתו רשמה עודף תקציב ממשלתי, בחישוב של חמשת החודשים הראשונים של שנת 2020. בזמן שמדינות אחרות מלקקות את הפצעים הכלכליים הנלווים לקורונה ולא כולן יודעות כיצד להתנהל מול המשבר שנוצר – בולגריה יכולה לשמור על אופטימיות יחסית. פתחנו את ספרי הכלכלה הבולגריים ויצאנו לבדוק מה מתרחש במאזן התקציב של בולגריה נכון לחודש יולי 2020.

קרא עוד »
טראפיק אנשים מסין

מיליארד סינים לא טועים: למרות וירוס הקורונה הביקוש לנדל"ן יווני ממשקיעים סינים ממשיך לעלות

וירוס הקורונה שיתק באופן זמני מנגנוני כלכלה רבים ברחבי העולם. באופן טבעי, המשבר הרפואי העולמי פגע גם בהיקף השקעות הנדל"ן בשיעור זה או אחר – אך הדבר פסח, כך נראה, על האומה הסינית, שהמשיכה להאמין ביוון ולהשקיע בה בהיקף בל ישוער. עד כמה גדול הביקוש של משקיעים סינים לנכסים ביוון? כיצד הוא מתנהג בהשוואה למדינות אחרות? ומדוע אוהבת סין את הנדל"ן היווני? יצאנו לבדוק.

קרא עוד »
חוף ים מושלם ביוון

מתניעים מחדש: כך מתאושש ענף התיירות היווני לאחר הקורונה

בזמן שבישראל הקטנה מתכוננים לגל שני ומהדקים את ההגבלות, ביוון השכנה כבר מוכנים לפתיחת עונת התיירות ולחיים שאחרי הקורונה. איך הם יראו? מהם ההיתרים ומה ההגבלות שתכלול התקופה הקרובה ביוון? וכיצד הצליחה כלכלת יוון להתאושש ממשבר הקורונה ולחזור לשגרה מחודשת? הנה סיור וירטואלי בארץ שטופת השמש, בקיץ שאחרי משבר רפואי עולמי. בקרוב אצלנו.

קרא עוד »
פאר בולגריה

הקבינט הבולגרי: "נאריך את תכנית הסיוע התעסוקתית לעובדים במדינה"

כיצד בולגריה דואגת לרווחתם הכלכלית של תושביה בזמן מגפה עולמית? היא מעניקה לעובדים חבילת סיוע תעסוקתית וממריצה כספית גם את המעסיקים, לבל יפטרו את העובדים. התוכנית, שיצאה לדרך בחודש מרץ 2020, הוארכה השבוע עד לחודש ספטמבר. מה היא כוללת? מי יכול להגיש בקשה לסיוע? וכיצד התוכנית משפיעה על היקף האבטלה במדינה?

קרא עוד »
דילוג לתוכן