הכלכלה ביוון מראה סימני התאוששות – מודי'ס העלתה את דירוג האשראי בשתי רמות

סוכנות דירוג האשראי מודי'ס העלתה את הדירוג של יוון בשתי רמות, מרמה של B3 לרמה של B1 עם אופק יציב. בורסת אתונה עלתה ב- 16% מתחילת השנה "הכלכלה מראה סימני התאוששות"
גדל יוון
תוכן העמוד:

על העלאת דירוג האשראי ביוון

העלאת דירוג האשראי בשתי רמות ע"י סוכנות דירוג האשראי מודי'ס תסייע לתוכניות הממשלה למכור סבב חדש של איגרות חוב כבר החודש, כך מדווחת סוכנות הידיעות בלומברג.

בהצהרה נכתב – "מאמצי הרפורמות המתמשכים מתחילים לאיטם להניב פירות לכלכלה" ובנוסף נכתב "אף שההתקדמות נתקעת לעיתים, והיעדים נדחים או מתפספסים, נראה שתנופת הרפורמות מתגברת וישנן תחזיות חיוביות לגבי ההתקדמות העתידית והחזרה לסיכון נמוך".

תוכנית החילוץ

יוון סיימה הקיץ את תוכנית החילוץ הבינלאומית שקיבלה, ולאחר מכירה מוצלחת בינואר של אג"ח לפירעון עוד חמש שנים הממשלה מתכוונות לחזור לשוק האג"ח החודש. הסבב הנוכחי יכלול קרוב לוודאי אג"ח לעשר שנים, המניע מתחשב בכך שהתאבון לחוב היווני בקרב המשקיעים נותר גבוה.

המניות והאג"ח היוונית נסחרות השנה במגמה חיובית, התשואה על אג"ח לעשר שנים היא מתחת ל-3.7%, זאת בהשוואה לשיא של 37% שנרשם בשיא משבר החובות ב-2012, אז הגיע יוון לחדלות פירעון על החובות שלה לנושים מהסקטור הפרטי.

מדד הבורסה של יוון

המדד של בורסת אתונה עלה ב- 16% מאז תחילת השנה, גם בתחום הנדל"ן אתונה נמצאת בצמיחה, בחודש אוקטובר 2018 פרסמנו במגזין מאמר אודות הצמיחה של התוצר הגולמי ביוון – שנמשכה לאורך ארבעת רבעונים רצופים ב- 2017. בנוסף הנציבות האירופית צופה צמיחה של 2.5% ב- 2018 וב- 2019.

סימני התאוששות הכלכלה ביוון הינם בשורה משמחת למשקיעי הנדל"ן, לאורך תקופה ארוכה היו חילוקיי דעות בין משקיעים לגביי חוזק הכלכלה וכדאיות ההשקעה במדינה באסטרטגיה לטווח הארוך.

מאמרים נוספים שכנראה יעניינו אותך
דילוג לתוכן