כיצד צולח שוק הנדל"ן באטלנטה את משבר הקורונה?

וירוס הקורונה משתולל בארה"ב וגובה קורבנות עצומים, גם משוק הנדל"ן המקומי. אך בעוד שברוב המדינות במעצמה סוכני הנדל"ן משותקים, הבתים לא נמכרים והבנייה החדשה נעצרה – יש מדינה אחת בג'ורג'יה שמצליחה להביס את הסטטיסטיקה ומצאה, כך נראה, דרך להתמודד עם המשבר הנדל"ני, מבלי לפגוע בבטיחותה. זום אין על שוק הנדל"ן של אטלנטה בימי הקורונה.
אנשים בפארק בגרמניה
תוכן העמוד:

שוק הנדל"ן באטלנטה: מרגישים בנוח עם המסכות

ברחבי אטלנטה דאג הממשל המקומי שסוכני הנדל"ן יוכרו כבעלי מקצוע חיוני, כך שיוכלו להמשיך לעבוד למרות התפרצות הקורונה. באופן זה, כששוק הנדל"ן נותר פעיל, נאלצו הסוכנים להתאים את עצמם למצב החדש ולאתר דרכים בהן ירגישו הלקוחות בנוח באינטראקציה הכרוכה בתהליך המכירה – גם אם האינטראקציה הזו כוללת חבישת מסיכה ושימוש בחומרי חיטוי. במקביל להצגת הנכסים באופן ממשי, פעלו לא מעט עסקאות נדל"ן גם בעולם הוירטואלי, שכן הסוכנים למדו כיצד להציג נכסים באמצעות שיחות וידאו מפורטות.

 

התוצאה: עלייה בחודש אפריל

וכך, בזמן שרוב מדינות העולם המערבי מציגות ירידות חדות בשווקים כלכליים רבים, אטלנטה נהנתה מעלייה בשבוע הראשון של חודש אפריל ברשימות הנדל"ן ובנכסים המוצעים ברחבי העיר, זאת בהשוואה לנתונים מקבילים בשנה שעברה. זהו נתון מדהים בהתחשב בעובדה שברוב ערי המטרופולין הגדולות חלה ירידה משמעותית בקטגוריה זו.

 

ובינתיים בלוס אנג'לס

ניקח, לדוגמא, את העיר לוס אנג'לס, שנאלצה לצפות ברישומי נדל"ן המציגים צניחה חדה בתחילת חודש אפריל, בשיעור של כ-30%! בפילדלפיה הירידה התבטאה בכ-26%, בפיניקס ב-27% ובדטרויט יצאו רק 113 בתים חדשים לשוק בתחילת חודש אפריל, ירידה של 56% בהשוואה לשנה שעברה. בניו יורק, אחת ממעצמות הנדלן היציבות של ארה"ב, הופיעו למכירה 532 בתים חדשים בלבד, ירידה של 57% בהשוואה לשנה שעברה. אלו ירידות משמעותיות, אך בהחלט לא מפתיעות לאור המצב.

 

אז איך זה עובד?

ג'ו ג'יפסון מחברת קומפס נדל"ן הפועלת באטלנטה, מספר כי אחד המכשולים הגדולים ביותר שעמדו בפניהם הוא לוודא שהקונים והמוכרים מרגישים בטוחים. האתגר היה לייצר סביבה בטוחה – והם אכן הצליחו לעשות זאת.

לאחר שבחודש מרץ אף אחד לא העז להוציא את אפו מפתח הבית, בחודש אפריל השוק החל להתאושש וסוכני הנדל"ן החלו לצאת שוב החוצה, כשהם חמושים בכפפות ובמסכות הגנה. הם למדו להגיע לבתים מעט לפני הזמן, להדליק את האורות, לפתוח את כל הדלתות ולעשות הכל כדי שהקונים לא יצטרכו לגעת בדבר. במקביל, כאמור, הם החלו להסתמך יותר ויותר על סיורים וירטואליים, כשהם סוקרים בפני מועמדים פוטנציאליים את כל פינות הנכס.

 

מאמרים נוספים שכנראה יעניינו אותך
דילוג לתוכן