רפורמת המיסוי של טראמפ – השינויים העיקריים והשפעתם הצפויה על הכלכלה האמריקאית

רפורמת המיסוי של טראמפ וההשפעה של דונאלד טראמפ על השקעות בנדל"ן בארה"ב היא עצומה
הרצאה של דונלד טראמפ
תוכן העמוד:

נשיא ארצות הברית דונלד טרמפ עשה הון תועפות בעסקי נדל"ן בארה"ב. במהות שלו, נשיא ארצות הברית המכהן הוא יזם נדל"ן שבאמתחתו בוצעו מאות פרויקטים בכל ארה"ב. ניתן למצוא את מגדלי טרמפ (Trump tower) בערים הגדולות ביותר בארה"ב בין היתר במרכז שיקגו ובמספר לוקיישנים במנהטן.

בארה"ב כל אזרח (עסק או פרטי) מחויב להגיש דוח מס שנתי בסוף השנה  בו הוא מצהיר על כל הכנסותיו יחד עם הוצאותיו. ניתן להצהיר על הוצאות רבות כדי להפחית את חוות המס וכך להקטין את תשלום המס. שנים רבות לא בוצעה רפורמת מס מרחיקת לכת בארה"ב כפי שביצע הנשיא המכהן דונאלד טראמפ. לכל שינוי במבנה המיסוי ישנם השלכות רבות על הכלכלה החזקה בעולם.

נשיא ארה"ב ביצע שינויים רבים לטובת האזרחים ממעמד הביניים (צווארון כחול) וכמו כן לחברות ענק. בכתבה זאת נסקור השינויים העיקריים והתמורות שצפויות להתרחש כתוצאה מהם בכלכלה האמריקאית.

 

הפחתת מס על REIT

בארה"ב קרנות (REIT (Real Estate Income Trust הם כלי השקעה דרכו אזרחים רבים וחברות חוברים יחדיו כדי לבצע השקעות בנכסי נדל"ן.

אופן מימוש הרווחים המקובל בכלי השקעה זה הוא ע"י משיכת דיווידנדים.  בארה"ב המס על דיווידנדים נקבע לפי מדרגת המס בה אותה אזרח נמצא, לכן מרבית האזרחים בעלי הממון שהשקיעו בכלי השקעה מסוג זה נאלצו לשלם מס מקסימלי עבור משיכת דיווידנדים בשיעור של 39.6%. רפורמת המס של טראמפ הפחיתה את המיסוי המקסימלי על דיווידנדים מסוג זה ל29.6%.

ניתן להעריך כי משקיעים רבים ינצלו את ההזדמנות ויגדילו את ההון המושקע שלהם בכלי השקעה בקרנות REIT. הקרנות יחפשו הזדמנויות השקעה חדשות וכך ימשיכו לתרום לעליית מחירי הנדל"ן בארה"ב.

להלן חמישה נתונים שחשוב לדעת אודות רפורמת המס של ארה"ב.

 

רפורמת המיסוי של טראמפ: נתונים נוספים

נתונים נוספים אודות השפעתו לטובה של חוק המס החדש אשר תומך בנכסי סינגל פמילי צמודי קרקע בלינק הבא – https://www.forbes.com

הפחתת שיעור המס בגובה של 20% לאזרחים אשר מרוויחים עד 157,500$ או 315,000$ במידה וחיים במשק בית משותף:

הפחתת המס לציבור אזרחים זה תגדיל את יתרת המזומנים החופשית שלהם ותעודד את המשך הגדלת הצריכה ולבטח תתרום להמשך עלייה בשווי הבתים צמודי הקרקע שאהובים ומבוקשים ע"י ציבור זה.

הגבלת החלק המוכר כהוצאת ריבית עד לגובה קרן הלוואה של 750,000$:

עד לרפורמת המיסוי האחרונה של נשיא ארצות הברית היה ניתן להצהיר על הוצאות ריבית בסך של 1,000,000$. עתה יהיה ניתן להצהיר על סכום קטן הרבה יותר. נתון זה צפוי להמשיך לתרום לעליית מחירי הדיור של נכסים שנמצאים עד מחיר 750,000$ ומנגד להחליש את שוק מגורי היוקרה.

הגבלת החלק המוכר בהוצאות ארנונה עד לסכום של 10,000$ בשנה:

רפורמת המס האחרונה של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ הגבילה את החלק המוכר בהוצאות ארנונה עד לגובה של 10,000$ בשנה כאשר לפני רפורמת מס זאת היה ניתן להצהיר על כל הסכום המשולם. כאמור, בארה"ב סכום הארנונה מחושב לפי שווי השוק של הנכס (.ad valorem) ובמרבית המחוזות מחושב אחת לשנה.

ככל ששווי הנכס יותר גבוה כך התשלום גבוה יותר. במדינות כמו קליפורניה בהם שווי הבתים גבוה, אזרחים רבים משלמים סכומים גבוהים על הוצאות מיסוי ארנונה. עתה תפגע ההכנסה נטו של אותם משקי בית מכיוון שלא יוכלו להצהיר על כל הסכום המשולם בתור ארנונה. יש להניח כי נתון זה ימשיך לפגוע בשווים של דירות יוקרה שגם ככה מדשדש זה זמן רב.

מאמרים נוספים שכנראה יעניינו אותך
דילוג לתוכן