קלן גרמניה: הביקוש ממשיך לעלות

אם הייתם נדרשים לנחש מי אוחזת בתואר העיר הרביעית בגודלה בגרמניה, ייתכן שהתשובה "קלן" הייתה מפתיעה אתכם. נחבאת אל הכלים, לפחות בפן התיירותי-ישראלי של המילה, ממשיכה קלן להיות אחת הערים המקסימות שיש במערב גרמניה, המושכת אליה תיירות חוץ ופנים. קלן מהווה גם מרכז כלכלי ותרבותי חשוב.
גשר עם אורות באירופה
תוכן העמוד:

עם היסטוריה של כ-2,000 שנים ומיקום מעולה על גדות נהר הריין, נהנית העיר גם מעליה נדל"נית מתמדת וביקוש שלא מפסיק לגבור על ההיצע. וכשהמחירים עולים והביקוש גובר – מגיעים גם המשקיעים. בואו להכיר את שוק הנדל"ן באחת הערים המיוחדות של מחוז NRW.

אוכלוסייה, תרבות וכלכלת קלן, גרמניה

בקלן מתגוררים כמיליון תושבים והיא נחשבת כמקום מבוקש למגורים כבר שנים רבות. האוכלוסייה המקומית מונה כ-40% טורקים וגם לאומים נוספים, דוגמת איטלקים, יגוסלבים וכמובן, גרמנים. אוכלוסיית העיר גדלה בהתמדה, מה שמוביל לביקוש הולך וגובר לנכסים בשטחה. זוהי העיר הגדולה ביותר במערב גרמניה והיא נהנית גם ממיקום אסטרטגי – על גדות נהר הריין, במרחק עשרות קילומטרים בודדים מהמדינות בלגיה והולנד.

קלן היא מרכז תקשורת חשוב בגרמניה, עם תחנות טלוויזיה ורדיו חשובות הממוקמות בשטחה. נוסף על כך, ההנהלה הראשית של חברת התעופה הגרמנית לופטהאנזה קבעה את מקומה בעיר והדבר, באופן טבעי, מייצר מקומות תעסוקה רבים.

 

תג מחיר גבוה במיקומים מובחרים בקלן

המיקומים האטרקטיביים במיוחד למגורים בעיר קלן נמצאים במחוזות מרינבורג, לינדנטל וריינאווהאפן. האזורים הללו מושכים לא מעט רווקים וזוגות צעירים, המבקשים להתגורר בדירות יוקרה או דירות קרקע במחוזות המבוקשים. במהלך שנת 2018 הגיעו מחירי הדירות לסכומים של כ-12,000€ למ"ר, וסכומי המכירה הגיעו לשיא של 4.5 מיליון יורו לבתים צמודי קרקע.

 

קלן גרמניה: פרופיל המשקיעים

שוק הדיור בקלן נשלט ברובו על ידי משקיעים מקומיים. כ-95% מכלל המשקיעים בנדל"ן למגורים מתגוררים בגרמניה, ורובם הם לקוחות המעוניינים בנכסים לשימוש עצמי או כהשקעה הונית יציבה. אין ספק כי מדובר בהשקעה איכותית ויציבה, שכן מחירי הנכסים, כאמור, הולכים ועולים – ומחירי השכירות עולים בהתאמה.

לצד משקיעים מקומיים, ניתן לראות לא מעט משקיעים זרים שגילו את פוטנציאל הרווח באזור וממהרים לרכוש נכסים יציבים באזורים המבוקשים. עם תשואות בגובה בינוני ומעלה, פרופיל משכירים איכותי ויציבות כלכלית רחבה – אין ספק כי ניתן להבין מדוע.

 

התחזית: עלייה נוספת במחירי הנדל"ן

למרות הקורונה וגרורותיה, אנליסטים צופים כי שוק הדיור בקלן יחווה צמיחה חיובית נוספת בשנים הקרובות. בעיקר באזור דרום ומערב קלן, כמו גם במרכז העיר, עדים כבר שנים לעליית מחירים קבועה – ואליהם מצטרפים גם נכסים באזורים נוספים בעיר.

אם עד עתה רק מרכז העיר ומערבה נחשבו לאטרקטיביים מאוד, הרי שבעקבות הביקוש הגבוה לנכסים בעיר מוכנים קונים פוטנציאליים להרחיק לאזורים נוספים בקלן, דוגמת מזרח העיר – ולפתח גם אותם. בעקבות כך, צופים מומחים, העלייה במחירי השכירות לא תחול רק באזורים שהיו מפותחים עד כה, אלא גם באזורים חדשים בעיר.

מאמרים נוספים שכנראה יעניינו אותך
דילוג לתוכן