השקעות קטנות למתחילים – כך תוכלו להשקיע במגרש של הגדולים

בזמן שבחשבון העו"ש התשואה כמעט אפסית, ישראלים רבים מוצאים אפיקים שיאפשרו להם לבצע השקעות קטנות למתחילים עם רף כניסה נמוך ופוטנציאל לתשואה גבוהה.
תוכן העמוד:

עקב יוקר המחייה בישראל, ישראלים רבים חיים את מרוץ העכברים הבלתי פוסק, עובדים מסביב לשעון על מנת לייצר הכנסה שלא תמיד מצליחה לכסות את ההוצאות החודשיות, וכשהזמן לעשייה מוגבל, נדרש מקור הכנסה פאסיבי נוסף שיסייע להגדיל את ההכנסות אל מול ההוצאות.

"סוד" ההכנסה פאסיבית אינו שמור רק לאותם אזרחים שחיים את מרוץ העכברים, גם מי שמצליח לחסוך כסף ברמה החודשית מבין שע"מ לאפשר רמת חיים גבוהה יותר, נדרשת הכנסה פאסיבית נוספת. אלו שמבינים את עיקרון זה, בוחרים להשקיע את כספם באפיקים שיאפשרו להם להגדיל את ההון, כשהשאיפה היא לתשואה גבוהה, בסיכון נמוך.

כאמור, חסכונות הנצברים בחשבונות העו"ש אינם מטיבים עם בעליהם, וכשאלה מחפשים אפיקים להשקעות קטנות פניהם מועדות אל שני שווקים עיקריים – שוק הנדל"ן ושוק ההון.

מצב שוק ההון בשנת 2019

כשמזכירים את המושג השקעות בשוק ההון, ראוי לפרק את המושג לשני חלקים, סוחרים עצמאיים ומשקיעים באמצעות בתי השקעות. כשמדובר בסוחרים עצמאיים ראוי לציין שניהול אישי של תיק ההשקעות בשוק ההון דורש זמן רב, גם ללמידה של השוק וגם לניהול התיק, ללא התמחות במסחר עצמאי, השקעה מסוג זה עלולה להיות מסוכנת ולגרום להפסדים.

האופציה השנייה, הינה השקעה באמצעות בית השקעות, אלו בדר"כ מציבים רף כניסה גבוה מבחינת סכום ההשקעה, אך ישנם גם מסלולים המאפשרים להשקיע בסכומים נגישים יותר. בבתי השקעות ישנם אנליסטים ומנהלי תיקים שעוקבים אחרי השוק ובכך מאפשרים למשקיעים ללא ניסיון להיכנס להשקעה ללא התמחות בשוק.

עם זאת, שוק ההון שמושפע בעיקר מהתנודות ומהפעילות בבורסה בארה"ב סופג ירידות, מדדים עיקריים כמו Nasdaq ו- S&P 500 נמצאים בירידה של יותר מ- 10% בשנת 2018  והינם מוצגים כדוגמא המשקפת את מצב שוק ההון. משקיעים מאבדים מהרווחים ושוקלים יציאה, משקיעים אחרים נמצאים במצב שהקרן שלהם כבר נפגעת והם בלחץ גדול. ניכר כי הלך הרוח של המשקיעים כרגע הוא או לצאת בהפסד או להמתין ולקוות שהשוק יעלה בלונג ראן. מנהלי השקעות שאכפת להם מכספי המשקיעים לא ממהרים לגייס משקיעים חדשים במצב הנוכחי. כפי שצוין במאמר שפורסם ב- CNBC, ע"פ טוד הורביץ, אסטרטג ראשי בחברת Bubba Trading, הוא אומר שהוא צופה עוד ירידה של כ- 10-20 אחוז בשנת 2019. כך שנדרש לשקול בכובד ראש את האופציה להיכנס להשקעה בשוק ההון. מצורף קישור למאמר – https://www.cnbc.com

השקעות נדל"ן קטנות – שוק הנדל"ן מאיר פנים להשקעות קטנות למתחילים

הקונוטציה הראשונה שעולה לראש כאשר מזכירים את שוק הנדל"ן היא עלויות גבוהות, וכנראה שרובכם מרימים גבה לגביי אפשרויות השילוב בין השקעות קטנות למתחילים והשקעות נדל"ן קטנות.

השקעות קטנות בנדל"ן, זה אפשרי?

כאשר מדובר על נדל"ן בישראל, אכן השילוב איננו מתאפשר, מחירי הנדל"ן גבוהים ואינם ברי השגה עבור משקיעים קטנים, מאבק הממשלה ביוקר המחיה והניסיון של כחלון להוריד את מחירי הדיור מצד אחד אינם מנגישים לאזרחים הישראלים את האפשרות לרכוש דירות בהצלחה רבה ומהצד השני מבריחים את המשקיעים שאינם מסתפקים באחוזי תשואה נמוכים. אך כשמדובר על השקעות נדל"ן בחו"ל, ישנם אפשרויות לביצוע השקעות קטנות גם למשקיעים מתחילים, בין אם ברכישת נכסי נדל"ן במדינות אטקרטיביות ובין אם לרכוש יחידות השתתפות בהשקעות גדולות. בכל מקרה, עבור משקיעים מתחילים זה בהחלט אפשרי לבצע השקעות נדל"ן קטנות.

הפתרון למשקיעים קטנים להשקיע במגרש של הגדולים

קרנות ההשקעה בנדל"ן בחו"ל מנגישות את האפשרות להיות שותפים להשקעה בפרויקטים בסדרי גודל של מיליונים, עם צפי לאחוזי תשואה מכובדים תוך 2-3 שנים.

רף הכניסה להשקעות מסוג זה נגיש למשקיעים קטנים בעליי הון זמין להשקעה בסך 30,000$. לאחרונה סקרנו אפשרות מעניינת במיוחד להשקעה מסוג זה, השקעת epiic. כשהיתרון למשקיעים מתחילים הוא שהשקעה זו מנוהלות ע"י צוותים המתמחים בתחום. אנליסטים, עורכי דין, רואי חשבון, כלכלנים ומנהלי תיקי השקעות בוחנים בדקדקנות את הפרויקטים המוצאים להם להשקעה.

אנשי הצוות הפעילים בקרנות, בעליי יכולת לבצע את המעקב השוטף שהפרויקט מתבצע כראוי ולנהל מצבי משבר ובעיות על הצד הטוב ביותר. שכן, הסיכון קיים גם בהשקעות מסוג זה, עיקובים בתהליכי הפרויקט והערכות שוק לא מדויקות הם חלק ממצבים שעלולים לעלות במהלך חיי ההשקעה. אין סיבה לדאגה גדולה, הקרנות המגייסות את כספי המשקיעים ברוב המקרים משקיעות מההון העצמי שלהן גם כן, וכתוצאה ישירה מכך הן גם שותפות לרווחים, לכן האינטרס להצלחת הפרויקט ע"פ התכנית העסקית הינו משותף לקרן ולמשקיע הקטן.

משקיעים פרטיים, מתחילים ומנוסים בוחרים במסלול ההשקעה זה כאשר יש ברשותם הון נמוך זמין להשקעה, המסלול מאפשר להם ליהנות מהאפשרות להרוויח תשואות מכובדות בסיכון מוגדר ולהיות שותפים ליוזמות נדל"ן באופן פשוט ופאסיבי.

מעוניינים לקבל מידע על השקעות נדל"ן קטנות המתאימות למתחילים?
השאירו פרטים לשיחת ייעוץ

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print
שיתוף ב telegram
מאמרים נוספים שכנראה יעניינו אותך
להיות שותפים של חברות הבניה והיזמות הגדולות בקנדה וארה"ב
החל מ- 75,000 ש"ח ומעלה
הצטרפו למועדון המשקיעים של קרן 35
לקבלת הצעות להשקעה ללא עלות וללא התחייבות