השקעות אלטרנטיביות – כל המידע במקום אחד

במקביל לשווקי ההשקעות המסורתיים, קרי מניות ואג"ח ישנם השקעות אלטרנטיביות שמהוות כחלק מתיקי השקעות של משקיעים רבים, גדולים, מוסדיים וקטנים. הבחורים לגוון את תיק ההשקעות שלהם באמצעות פיזור השקעות לצמצום הסיכון וחיזוק תיק ההשקעות.
כרף עולה
תוכן העמוד:

מהם השקעות אלטרנטיביות? ואיך זה מתקשר לנדל"ן בחו"ל?

בזמן שרוב הציבור חושש מהשקעה בשוק ההון, כמו למשל השקעה במניות שדורשת היכרות, הבנה וידע בשוק מאוד תנודתי ברמת סיכון גבוהה. או באגרות חוב שידועות כהשקעות סולידיות עם תשואות נמוכות יחסית. השקעות אלטרנטיביות מהוות כפתרון לכניסה / שילוב לתיק ההשקעות השקעות מתחומים מוכרים יותר לציבור, שיאפשרו לו לגשת להשקעה עם ידע רחב יותר במטרה לצמצם את הסיכון.

 

אז מהן השקעות אלטרנטיביות?

הגדרה חד משמעית למונח "השקעה אלטרנטיבית" זו הגדרה שקשה להעניק, אם נפשט את ההגדרה, הכוונה תהיה להשקעה שאינה בשוק ההון "המסורתי".

האפשרות להשקעה במניות ואג"ח באסטרטגיות אלטרנטיביות ולא מסורתיות כגון אסטרטגיות לונג/שורט, אסטרטגיות שוק ניטרליות וכו'.. טמונות גם הן "בהשקעות אלטרנטיביות" אך חוזר חלילה, גם הן חושפות את המשקיע לסיכונים הטמונים בשוק ההון.

אפיקים נוספים המוגדרים תחת קטגורית השקעות אלטרנטיביות:

 

סחורות

השקעה בסחורות כגון מתכות יקרות, סחורות חקלאיות, משאבי אנרגיה, זהב והילומים.

 

הלוואות חברתיות

באמצעות פלטפורמות דיגיטליות שונות, ניתנת האפשרות לבצע הלוואות חברתיות מאדם לאדם בריבית, כאשר סף הכניסה.

 

קרנות הון סיכון

קרנות הון סיכון הן קרנות השקעה פרטיות, המתמקדות בהשקעת כספים במיזמים עם סיכון גבוה, בציפייה לתשואה גבוהה במקרה של הצלחת המיזם.

 

קרנות גידור

קרנות גידור עושות שימוש בכלים פיננסים שמאפשרים להם לייצר רווח גם בשוק יורד (שורט), כניסה מכירה של מניות שלא נמצאות בידן ע"מ ליצור הוזלה במחיר המניה ואז לרכוש כמות ושיטות אסטרטגיות לא שמרניות. הסיכון גבוה והצפי לתשואה גבוה בהתאם.

 

גדולת הכותרת – נדל"ן בין לאומי

אחד מאפיקי ההשקעה הבולטים תחת קטגורית השקעות אלטרנטיביות, הוא השקעה בקרנות ריט.

(REIT – Real Estate Investment Trust)

קרנות אלה, מבצעות השקעות בנדל"ן מניב בחו"ל, למגורים ומסחרי. ומבצעות ניהול פורטופליו נכסים גדול למגורים / בנייני מגורים, מלונות, מבנים תעשייתיים וקניונים.

שכן, באמצעות אחזקה בכמות גדולה של נכסים הקרן מבצעת פיזור השקעות באופן מבוקר ומנוהל היטב ע"מ לספק השקעה ברמת סיכון נמוכה יחסית ויציבה לתנודות קטנות בשוק כאשר התשואה באפיק ההשקעה הנ"ל הינה מכובדת. אפיק השקעה זה מתאים לאיזון תיק השקעות שמנוהל יחד עם השקעות בשוק ההון התנודתי. וגם למשקיעים שרוצים לבסס תיק השקעות יציב ואיכותי בתחום הנדל"ן.

כיאה להשקעה, גם בהשקעות אלטרנטיביות קיים הסיכון. לכן אם בחרתם לבחון השקעה אלטרנטיבית / לגוון את תיק ההשקעות שלכם. יש ללמוד על אפיק ההשקעה שמעניין אתכם, ולהיעזר באנשי מקצוע המתאימים, בין אם זה יועצי השקעות פרטיים או באמצעות מתכננים פיננסים, עצמאיים ושכירים בבתי השקעות.

מאמרים נוספים שכנראה יעניינו אותך
דילוג לתוכן