6 מיתוסים שהגיע הזמן להפריך על קרנות נדל"ן בחו"ל והשקעה בהן

במהלך תקופה אחרונה האפשרות של השקעה בנדל"ן קוסמת לרבים. מה גם שהיום, בזכות קיומן של קרנות השקעה בנדל"ן, כדי ליהנות מתשואה כבר לא חייבים לרכוש את הנכס באופן עצמאי.
לגו סטטילינג
תוכן העמוד:

ללא עוררין, עליית קרנן של קרנות השקעה בנדל"ן לקחה את תחום ההשקעה בנכסים בחו"ל צעד ענק קדימה והפכה אותו לנגיש עבור כל משקיע ממוצע. עם זאת, לצד הפופולאריות הגואה של העניין, נולדו כמה מיתוסים שמכניסים לתחום ההשקעות בנדל"ן לא מעט עמימות וגורמים לבלבול רב. בואו נעשה סדר ונפריך את המידע השגוי שעופף את הנושא לאחרונה.

 

מיתוס מס' 1: השקעה של מאות אלפי דולרים

רכישת נכסים בחו"ל מחייבת השקעה של מאות אלפי דולרים

ממש לא!

עומדים לרשותכם מאות אלפי דולרים ואתם מעוניינים להשקיע אותם? אין בעיה, זכותכם. עם זאת, ממש לא חובה שיהיו בבעלותכם סכומים בסדרי גודל כאלה כדי להשקיע בנדל"ן בחו"ל.

להזכירכם, קרנות השקעה בנדל"ן רוכשות מגוון נכסים כולל פרויקטים מסחריים בסדרי גודל עצומים, מה שמגביל את יכולתם של מרבית המשקיעים לבצע רכישה של נכסים אלו באופן עצמאי עקב שוויים הגבוה. הרעיון שעומד מאחורי פעילותן של קרנות השקעה בנדל"ן בחו"ל עיקרו לאפשר לכל משקיע להשתלב בעסקאות נדל"ן אלו לצד משקיעים נוספים תוך הקצאת סכומים נמוכים יחסית (30,000-100,000$) וליהנות מרווח בשיעור יחסי לגובה ההשקעה שלו.

 

מיתוס מס' 2: חייבים להיות מומחים בתחום

כדי להשקיע בחוכמה ולהעריך את כדאיות הפרויקט חייבים להיות מומחים בתחום

לא חייבים!

השקעה בנדל"ן בחו"ל דרך קרנות השקעה מאפשרת למשקיע להעביר את רוב האחריות על בדיקת כדאיות הפרויקט לטיפולה של הקרן. לפני רכישת הנכסים, קרנות השקעה בנדל"ן בחו"ל בודקות את הפרויקטים לעומק ועורכות את הבדיקות הנדרשות על מנת להבטיח את כדאיותו של כל פרויקט. בין השאר, בודקות הקרנות איזו תשואה משוערת צפויה להתקבל בעקבות ההשקעה, מהו משך הפרויקט המתוכנן ועוד. דפוס פעולה זה מאפשר גם למשקיעים בעלי ידע בסיסי בתחום ההשקעות בנדל"ן להשקיע בתבונה ומתוך ביטחון כי השקעתם מנותבת לטובת פרויקטים משתלמים המבטיחים תשואה שתואמת את ציפיותיהם.

זה המקום לציין, כי חשוב לעבוד עם קרן השקעות אמינה. בחירה של גוף מקצועי ובעל ניסיון, שצורת עבודתו מקובלת עליכם, תבטיח כי תוכלו לסמוך על ההחלטות האסטרטגיות שיתקבלו על ידי קרן ההשקעות במהלך שלביו השונים של הפרויקט שבו תשקיעו. כמו כן, כדאי להיעזר ביועץ חיצוני שיחווה דעה אודות הקרן שבחרתם והפרויקט שברצונכם ליטול בו חלק.

 

מיתוס מס' 3: דורש שפע זמן פנוי

השקעה בנדל"ן בחו"ל מחייבת הקצאת שעות רבות מצד המשקיע

מחייבת אבל לא מהמשקיעים!

ניהול פרויקטים בתחום הנדל"ן, ללא ספק, מחייב הקצאת שעות רבות. אם כי, במקרה של השקעה בנדל"ן בחו"ל דרך קרנות השקעה, האחריות על ניהול הפרויקטים היא של הקרן ולא של המשקיעים. קרן ההשקעות מבצעת מעקב שוטף אחר התקדמות הפרויקט (בין הקרנות ניתן למצוא אף כאלה האחראיות על ביצוע הפרויקט בעצמן, ולא דרך מימון של גוף מקומי הבונה את הנכס), השכרה, תחזוקה או מכירה של הנכסים ועוד. כך, המשקיע חופשי לעסוק בענייניו מבלי לדאוג ליישומו של הפרויקט שבו השקיע וללא חשש כי 'דברים לא יזוזו'. אם כי, בדומה לסעיף הקודם, על מנת שהעבודה תתבצע כהלכה חשוב להקדיש מחשבה לשלב בחירת קרן השקעות אמינה ומקצועית.

 

מיתוס מס' 4: דרגת סיכון גבוהה

השקעות בנדל"ן בחו"ל באמצעות קרנות מתאפיינות בדרגת סיכון גבוהה

הפוך!

השקעות בנדל"ן בחו"ל באמצעות קרנות מתאפיינות, לרוב, בדרגת סיכון נמוכה. מדוע? אם, לצורך העניין, נשווה את ההשקעה בנדל"ן בחו"ל להשקעה במניות, שוק הנדל"ן נחשב לשוק פחות תנודתי. מכאן שהיציבות של תחום הנדל"ן מקנה לו עדיפות על פני שוק ההון.

יתרה מזאת, כאשר ההשקעה מתבצעת דרך קרנות השקעה בנדל"ן בחו"ל, השליטה על רמת הסיכון נתונה בידיו של המשקיע. למה הכוונה? בחירת קרן השקעה אמינה, ווידוא כי הקרן ביצעה הערכה נכונה של משך הפרויקט ושל יתר מאפייניו מקטינה את הסיכון למינימום. וכאמור, תמיד אם יש לכם ספק בדבר יכולתכם להעריך נכונה את פעילותה של הקרן, תוכלו להיעזר בשירותיו של יועץ חיצוני.

 

מיתוס מס' 5: שיעור המס מבטל את כדאיות ההשקעה

שיעורי המס המוטלים על רווחי ההשקעות בנדל"ן בחו"ל מבטלים את כדאיות ההשקעה

מידע שגוי!

הרווח שתקבלו בעקבות הפרויקט שבו תשקיעו דרך קרן להשקעה בנדל"ן בחו"ל אמנם חייב במס ובעמלות שונות הנגבות בשלבים שונים של הפרויקט על ידי הקרן. עם זאת, גם הרווח הכולל שתניבו בעקבות ההשקעה שלכם יהיה גבוה בהרבה בהשוואה להשקעות בנדל"ן בארץ. הנתונים מלמדים כי בישראל טווח התשואות הממוצע עומד על 3%-10%, בעוד בחו"ל מדובר בסדרי גודל של 15% בממוצע. במילים אחרות, ההשקעה בנדל"ן בחו"ל כדאית יותר לעומת השקעה בנדל"ן בארץ, וזאת על אף דמי הניהול, העמלות והמיסים שחלים על הרווח שתניב השקעתכם דרך קרנות השקעה בנדל"ן בחו"ל.

 

מיתוס מס' 6: לא מתאים למי שרוצה רווח מהיר

השקעה בנדל"ן בחו"ל היא השקעה לטווח ארוך, לפיכך אינה מתאימה לכל המעוניין ליהנות במהרה מהרווחים

מאוד לא מדויק!

נתחיל מזה שאת סוגי ההשקעות דרך קרנות השקעה בנדל"ן בחו"ל ניתן לסווג לשתי קבוצות: השקעות בנדל"ן מניב והשקעה בפרויקטים יזמיים. אם נאמר בצורה גסה, השקעה בנכסים מניבים מאפשרת ליהנות מרווחים מהר יותר לעומת השקעות בפרויקטים יזמיים.

 

העדפה: קרנות נדל"ן בחו"ל

לכן, תמיד תוכלו להעדיף להשקיע בקרנות השקעה בנדל"ן מניב (למשל, באמצעות השקעה בקרנות ריט). מצד שני, גם השקעה בפרויקטים יזמיים משמעותה אינה בהכרח היעדר רווחים למשך תקופה ארוכה. ראשית, תוכלו לבחור להשקיע בפרויקטים יזמיים קצרים יותר. שנית, אם תשקיעו בפרויקטים יזמיים דרך קרן השקעה בנדל"ן אמינה, תוכלו להיות בטוחים כי הפרויקט יושלם במועד שתוכנן (ללא דחיות ועיכובים).

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print
שיתוף ב telegram
מאמרים נוספים שכנראה יעניינו אותך
דילוג לתוכן