5 צעדים לבחינת השקעה בקרן נדל"ן בחו"ל שחייבים להכיר

יש ברשותכם כסף שאתם מעוניינים לייעד להשקעה? שוקלים להשקיע בקרן נדל"ן? רגע לפני שתקפצו למים עמוקים, חשוב שתבצעו היכרות עם התחום. ריכזנו לנוחיותכם 5 צעדים, אשר ישמשו אתכם כקווים מנחים לבחינת השקעה בקרן נדל"ן.
שיחה רכישת נדל
תוכן העמוד:

צעד ראשון: רכישת מידע אודות השקעות בקרנות נדל"ן בחו"ל

הדרך הנכונה ביותר להתחיל היא לעשות קצת 'שיעורי בית'. כאן תוכלו למצוא מידע מגוון ומקיף אודות תחום ההשקעות בנדל"ן בכלל ובאמצעות קרנות נדל"ן בפרט. באופן זה תוכלו, לצורך העניין, להכיר את הסיכונים השונים הכרוכים בהשקעות בנדל"ן בארה"ב והדרכים האפשריות לעקוף סיכונים אלו, כך תוכלו לקבל מושג היכן מומלץ לקנות דירה להשקעה בחו"ל, כך תוכלו להכיר את מערכת המיסוי האמריקאית ועוד.

ככל שתעמיקו את הידע בנושא ותכירו את הדקויות הקטנות, כך תהיו מוכנים טוב יותר לשלבים הבאים בדרככם להשקיע בקרנות נדל"ן בחו"ל.

צעד שני: סיקור השחקנים בתחום – קרנות נדל"ן

השקעה בקרנות נדל"ן זהו טרנד צעיר יחסית שצובר תאוצה במהלך השנים האחרונות. עם זאת, כבר עכשיו ניתן למנות מספר שחקניות מרכזיות בתחום. עליכם להכיר את קרנות הנדל"ן המובילות היטב, לבחון את התשקיפים האחרונים ולסקור את היסטוריית ההשקעות שלהם. כמו כן, מומלץ לבדוק אילו מסלולי השקעה מוצעים ואילו עמלות ותשלומים נלווים גובה כל אחת מהקרנות במסגרת עבודתה מול המשקיעים.

ככל שתאספו מידע רב, כך תגבשו מהר יותר עמדה ברורה בדבר דפוסי עבודתן ומאפייניהן של הקרנות, ובסופו של דבר תוכלו לבחור את הקרן שעימה תרצו לעבוד.

צעד שלישי: בחירת פרויקט ואופי השקעה

בחירת הפרויקט ואופי ההשקעה זהו חלק בלתי נפרד מבחירת קרן נדל"ן. עליכם לדעת כי נהוג לסווג את אופי ההשקעות לשתי קטגוריות מרכזיות: פרויקט יזמי (השקעה בפרויקטים של נכסים בהקמה) ומסלול נכס מניב (השקעה בנכסים קיימים). במקרה הראשון, תוכלו להצטרף כשותפים לפרויקט קיים ולהיות בעלים ישירים של חלק יחסי בקרקע שנרכשה.

או לחילופין, תוכלו להשקיע את כספכם במימון של פרויקט יזמי וליהנות מהחזר בתוספת ריבית קבועה. במקרה השני, תזכו להרוויח חלק יחסי מדמי ההשכרה של הנכס המושקע.

מן הראוי לציין, כי לא כל קרנות הנדל"ן מתמחות בשני סוגי ההשקעות, לכן העדפתכם לאופי השקעה ספיציפי יכולה להוות גורם מגביל לעבודה שלכם עם חלק מהקרנות.

לצד זאת, חובה להקדיש מחשבה רבה גם בבחירה פרטנית של הפרויקט להשקעה. עליכם לקחת בחשבון את סוג הנכס, מאפייניו ומיקומו. ככל שיהיה בידכם מידע רב יותר אודות הפרויקט, כך תוכלו לתת הערכה מדויקת של גובה תשואה ממוצעת הצפויה.

צעד רביעי: מיסוי קבלת דיבידנדים

בדרך כלל, כ-90% מהכנסות הקרן מתחלקות בין המשקיעים, היתר הולך לקרן בדמות עמלות ותשלומים נלווים שונים. כמו כן, עליכם לשלם מס רווח בגובה מסוים (לרוב, 25% מהרווח).

חשוב להכיר לעומק את כל עניין המיסוי, כך תמנעו מעצמכם הפתעות לא נעימות ואכזבות לנוכח הרווח שתניב ההשקעה, וגם תוכלו לבחור במסלול השקעה מיטבי מבחינת תנאיי מיסוי החלים עליו.

צעד חמישי: ייעוץ עם מומחה

ביליתם שעות ארוכות בקריאת חומר, ביצוע היכרות עם שוק ההשקעות בנדל"ן ולמידה אודות קרנות נדל"ן שונות הפועלות בזירה הישראלית? מעולה! כעת עליכם לפנות לייעוץ מקצועי עם מומחה בתחום.

מדוע? קודם כול, תמיד כדאי לשמוע חוות דעת נוספת: ייתכן שהמומחה בהשקעות נדל"ן יסב את תשומת לבכם לפרט מסוים ששכחתם להקצות לו מחשבה.

שנית, יכול להיות שבאופן זה יחשף בפניכם פרט כלשהו שפספסתם לאורך תהליך הלמידה. הגיוני גם שהמומחה יצדד בבחירתכם – כך תקבלו חיזוק נוסף ותוכלו להיות בטוחים שבחרתם בדרך הנכונה ביותר להשקיע את כספכם בקרן נדל"ן.

בהצלחה!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print
שיתוף ב telegram
מאמרים נוספים שכנראה יעניינו אותך
דילוג לתוכן