קרן אור נדל"נית: הכירו את קרן 35

שוק השקעות הנדל"ן בחו"ל גדל בעשור האחרון באופן דרמטי, כשהוא מושך אליו משקיעי נדל"ן מגוונים. אחת הנישות המרכזיות בתחום היא השקעה באמצעות קרנות נדל"ן שונות, המאפשרות למשקיעים קטנים לקחת חלק בפרויקטים גדולים ובכך מספקות להם הזדמנות ליהנות מתשואות כמו היזמים הגדולים. הכירו את קרן 35, אחת הקרנות שעושה זאת בהצלחה מרובה, כשהיא מציעה למשקיעים שלה מודל מבטיח המתמקד בשווקים מובילים בצפון אמריקה ומחבר בין משקיעים כשותפים יחד עם חברות הבניה והיזמות הגדולות בצפון אמריקה..
קרן 35
תוכן העמוד:

קנדה וארה"ב בכף ידכם

קרן 35 מתמחה בהשקעות נדל"ן בקנדה ובארה"ב לחברות ומשקיעים פרטיים. הקרן משמשת כנציגות בלעדית של חברת Greybrook Realty Partners הקנדית, ובאמצעותה גם המשקיע ה"קטן" יכול לשחק במגרש של הגדולים. כדי לקחת חלק בהשקעות השונות, נדרש מהמשקיע סכום מינימלי העומד על כ- 75,000 ₪ בלבד. המשמעות העיקרית של המודל הזה היא אחת: הודות לקרן 35, הפריבילגיות שהיו שמורות עד עתה לחברות ולגורמים בעלי אמצעים, זמינות כיום גם למשקיעים בעלי הון עצמי נמוך – וכך כולם יכולים ליהנות מאותן תשואות שהיו נחלתם של המשקיעים הגדולים בלבד.

חברת האם: Greybrook

כדי לבחון את פעילותה של הקרן הישראלית, חשוב לתהות על קנקנה של החברה היזמית ולהבין מהו הרקורד המקצועי שלה. קרן 35 משמשת, כאמור, כנציגות הבלעדית של חברת Greybrook נדל"ן, חלק מקבוצת Greybrook Capital, קבוצת השקעות המתמחה ברכישה וניהול של חברות טכנולוגיות, בריאות ונדל"ן בצפון אמריקה. Greybrook נדל"ן מתמחה בפרויקטים יזמיים והשבחה של נדל"ן למגורים בלבד ועובדת עבור וכנציגת המשקיעים, ולכן בוחרת בקפידה כל פרויקט עליו היא מנצחת, תוך שימוש במתודולוגיית עבודה סדורה וניתוח הפרויקט על ידי סוללת מיטב המומחים – שמאים, עורכי דין, רואי חשבון וכלכלנים, כדי לאפשר למשקיעיה ליהנות מתשואות עודפות ולמזער את סיכוני ההשקעה ככל שניתן. החברה בוחרת ומשתתפת מדי שנה במספר מצומצם של פרויקטים ומתמקדת רק באלו שיניבו למשקיעיה את הרווח הגבוה ביותר.

סנני איכות קפדניים

בדיקה קצרה של היסטוריית ההשקעות של  Greybrook  מעלה כי הבחירה בפרויקט מסוים או בחברה היזמית המייצגת אותו נעשית לאחר סינון קפדני. גרייברוק איננה עוסקת "בהשלמת הון ליזמים" (קטנים ובינוניים) כמקובל בישראל אלא עובדת אך ורק עם חברות יזמיות גדולות ומבוססות מאוד בעלות "כיסים עמוקים", ניסיון והיסטוריה מוכחת של פרויקטים מוצלחים. כל חברה יזמית עוברת בדיקת אמינות מקיפה, היסטוריית ההשקעות שלה נבחנת בקפידה וניתוח התשואות לאורך השנים נבדק אף הוא. במילים אחרות, כשהפרויקט הנבחר מגיע לפתחו של המשקיע, הדבר נעשה לאחר בדיקות מעמיקות שערכה Greybrook. והתוצאות, כפי שמיד תגלו, מדברות בעד עצמן.

15 שנות ניסיון

חברת Greybrook נדל"ן עובדת בשותפות ארוכת שנים עם חברות הבנייה והיזמות הגדולות והמובילות באונטריו שבקנדה, בטקסס ובדרום פלורידה. היא מצוידת בניסיון של כ- 15 שנים וברקורד מרשים של כ- 70 פרויקטים שונים למגורים (ובהם 20,000 יחידות דיור, שהם כ- 35 מיליון רגל רבוע של מגורים ומסחר), עם תשואות שנתיות יוצאות דופן שהיא מניבה למשקיעיה. לצורך הקמת הפרויקט, מומחי החברה המונה כ- 70 עובדים עורכים התקשרות עם חברות הבנייה והיזמות הגדולות בארה"ב ובקנדה, רוכשים קרקע או נכס קיים להשבחה ולאחר תכנון מוקדם, הכולל במקרים רבים בהשקעה יזמית מכירה של כ- 70% מהיחידות עוד לפני שהלבנה הראשונה הוצמדה לקרקע, הפרויקט יוצא לדרך, על פי התוכנית העסקית ולוחות הזמנים שנקבעו במסמך ההצעה.

תחומי ההתמחות של Greybrook

Greybrook משקיעה בפרויקטים המיועדים למגורים בלבד, בתחום היזמות וההשבחה. ההתמחות של Greybrook היא בהשקעה בפרויקטים בסדרי גודל עצומים, הנעים בין מאות לאלפי יחידות דיור לפרויקט. בין השאר, החברה מורכבת מאנשי פיננסים מהמובילים בעולם, שתפקידם הוא להשיג למשקיעיהם (ובתוך כך גם לעצמם) את התשואה המתוכננת ואף יותר מכך. על מנת להשיג תשואה מקסימלית וביטחון כלכלי למשקיעיה, Greybrook נמצאת עם האצבע על הדופק בכל עת, שותפה בכל ההחלטות הקריטיות של כל פרויקט ומגיבה לשינויים, גם אם משמעות הדבר היא לצאת מהפרויקט טרם הושלם, או לשנות אותו בהתאם למגמות נדל"ניות שהשתנו.

עסקאות נדל"ן והשבחה – מה ההבדל?

עסקאות יזמות והשבחה מורכבות משלושה שלבים, כשהמתודולוגיה של הקרן לניהול הפרויקטים מיושמת באותו האופן בכל פרויקט. אך מה ההבדל בין השניים? בפרויקט יזמי, בונים בניין מגורים עם חשיבה יצירתית שמטרתה היא לספק לדיירים חווית מגורים העונה על צרכיהם באופן מלא. בפרויקט השבחה, לעומת זאת, מטרת העל היא לשפץ מתחם מגורים מסוג "מולטי פמילי " באופן כזה שיניב דמי שכירות גבוהים יותר וששווי הנכס בתום השיפוץ יהיה גבוה יותר.

מבחינת המשקיע, חשוב לדעת את ההבדלים בין אופי ההשקעה בין פרויקט יזמי לפרויקט השבחה, וההמלצה היא להשקיע במגוון פרויקטים וליצור תיק השקעות מגוון ומאוזן.

איך זה עובד?

לפני ההשקעה בפרויקט כל משקיע מקבל במייל נתונים כלליים המתארים את הפרויקט, לאחר שהמשקיע הביע עניין בפרויקט מסוים מוצגים בפניו  מלוא פרטי הפרויקט באמצעות מסמך הצעה (Offering Memorandum) הכולל גילוי נאות מלא של פרטי הפרויקט – החל מרכישת הקרקע או הנכס, דרך תוכנית הבנייה או ההשבחה וחברת הבנייה הנבחרת ועד אסטרטגיית המימוש והחזר ההשקעה, כשהמשקיעים מקבלים דיווח שוטף על קצב ההתקדמות של כל פרויקט בו השקיעו, לאורך כל תקופת ההשקעה. בהקשר זה חשוב לציין כי הפרטים המלאים של כל פרויקט מוצגים בפני 35 ניצעים לכל היותר, זאת בכפוף לחוק של הרשות לניירות ערך.

קרן 35 עומדת בתנאי החוק המלאים של הרשות לניירות ערך, ולכן מזמינה את המשקיעים להיפגש עם נציגי הקרן כדי שיוכלו להכיר מקרוב את סוגי ההשקעות השונים ואת האנשים העומדים מאחוריה. ברגע שיש פרויקט רלוונטי על הפרק, המשקיע יכול לבחון האם עומד לרשותו הון זמין, שיאפשר לו להגיש בקשה להיות ניצע (אחד מ-35 הניצעים, כאמור) ולקבל את פרטיו המלאים של הפרויקט.

כל היתרונות להשקעה עם קרן 35

תוצאות יוצאות דופן 

חשוב לציין לא ניתן להבטיח תשואות ולמרות הנסיון הרב של גרייברוק ושותפיה לפרויקטים כל השקעה נושאת מידה מסוימת של סיכון. משקיעים הבוחרים בקרן 35 הופכים אוטומטית לחלק מקבוצה גדולה ועוצמתית, שהיא בעלת עניין בקרקע או בנכס. המשקיע נהנה מהידע המצטבר של גרייברוק ושל שותפיה וכמובן מפוטנציאל לרווח על ההשקעה, באופן פסיבי לחלוטין, וכך כל משקיע מקבל את חלקו באחוזים, ביחס ישיר לסכום שהשקיע. הכסף מושקע יחד, כאשר לכל משקיע יש חלק יחסי בפרויקט בהתאם לגובה השקעתו, לפי מספר יחידות ההשתפות שרכש.

ביטחון וגב כלכלי 

שוק השקעות הנדל"ן הוא שוק מורכב ותנודתי שצורך ידע, ניסיון ובעיקר "כיסים עמוקים". שבוחרים בחברה בעלת ניסיון רב כמו גרייברוק ובשותפה שהיא חברה יזמית גדולה ומובילה – יש בידם של אלה את הידע ואת היכולת למזער את הסיכון עבור המשקיע (אך לא לבטלו לגמרי) ולצלוח את כל האתגרים של פרויקט נדל"ן. יזמי הבנייה השותפים לקרן 35 נחשבים לגדולים ולמובילים בארה"ב ובקנדה, והם אחראיים בלעדיים לכל היבטי הפיתוח, הבנייה והאכלוס, ובעסקאות השבחה, גם על תהליך השיפוץ, ההשכרה והמכירה בתום התקופה שנקבעה. מתודולוגיית העבודה שפיתחה החברה משוכפלת מפרויקט לפרויקט, כך שניתן לשער מראש את התשואות הצפויות בפרויקטים השונים (מבלי להבטיח דבר, כמובן).

אפשרות להשתתף בפרויקטים גדולים

כדי לאפשר גם למשקיעים קטנים להיכנס להשקעות גדולות, מאפשרת הקרן להשקיע בפרויקטים השונים בשותפות מינימלית של 75,000₪ בלבד (כ-25,000$ קנדי), וביותר מפרויקט אחד במקביל. כמו כן, כספי ההשקעה נשארים בחשבונו של המשקיע עד לביצוע ההשקעה בפועל.

4 שלבים בדרך להשקעה נבונה

נרשמים

ההשקעה בקרן 35 מתחילה בהרשמה חינמית למועדון המשקיעים של הקרן. מרגע זה תוכלו לקבל לתיבת המייל שלכם פרטים ראשוניים לכל פרויקט חדש, כשיצא לדרך.

מקבלים מידע מפורט

איתרתם פרויקט מעניין? יש בידכם סכום זמין להשקעה? מלאו טופס בקשה מסודר – בקשה להיות ניצע, ותקבלו מידע מפורט על הפרויקט – הזדמנויות, סיכונים ותנאי ההשקעה.

רוכשים יחידת השתתפות

במידה והחלטתם להשתתף בהשקעה דרך הקרן, השלב הבא הוא רכישת יחידת השתתפות בשותפות מוגבלת, המחזיקה בבעלות על נכס נדל"ן, קרקע או נכס. היחידה הזו מקנה ללקוח זכות השתתפות בפרויקט נדל"ן בחו"ל, כשמספר יחידות ההשקעה המינימלי לרכישה בכל פרויקט שווה ערך ל-25,000$ קנדי או אמריקאי.  הסכום המינימלי להשקעה עומד על כ-  75,000₪.

תקופת ההשקעה

תקופת ההשקעה מפורטת בהצעה ללקוח ועומדת על 36-60 חודשים, בהתאם לגודל הפרויקט. הכסף נשאר בחשבונו של המשקיע עד להשקעה בפועל. הכסף מועבר לחשבון נאמנות של הפרויקט ישירות ע"י המשקיע. הכסף מושקע יחד, כאשר לכל משקיע יש חלק יחסי בפרויקט עפ"י מספר היחידות שרכש.

האדם מאחורי קרן 35

כשניר כאהן הקים את קרן 35, היו באמתחתו כמה הצלחות לא מבוטלות. כאהן מגיע מרקע עשיר בתחום היזמות, עם תארים מתקדמים במלונאות ובניהול מאוניברסיטת UNLV (לאס וגאס) והאונ' העברית בירושלים, 10 שנות ניסיון בחו"ל בתפקידים בכירים בחברות המתמחות בפיתוח נדל"ן של אתרי מלונאות ונופש בקנדה, ארה"ב ובקריביים. כאהן ייסד את תחום הבנקאות הפרטית של תאי גזע בישראל בשנת 2001 והיה הראשון להציע את השירותים הללו בישראל חברה זו מונה כיום כ 10,000 לקוחות שמשמרים תאי גזע מדם טבורי.
בשנת 2014 נחשף כאהן לגרייברוק שנחשבת לקרן ההשקעות הפרטית בנדל"ן הגדולה בקנדה, דרך השקעותיו הפרטיות ובשנת 2015 קיבל את הנציגות הבלעדית של החברה בישראל. קרן 35 מונה נכון להיום כ- 10,000 מתעניינים ובמהלך 4 שנות פעילותה גייסה מיליוני דולרים למעל 20 פרויקטים בקנדה ובארה"ב.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print
שיתוף ב telegram
מאמרים נוספים שכנראה יעניינו אותך
דילוג לתוכן