מחפשים דירות למכירה בבנסקו בולגריה? – בנסקו מתגלה כפנינה למשקיעי נדל"ן

בנסקו אתר הסקי הגדול ביותר בבולגריה, נמצא במרחק 150 ק"מ מסופיה הבירה, שוכן על המורדות של הרין פירין, שהוכרזו כאתר מורשת עולמי לשימור. מסתמן כיעד נבחר להשקעות נדל"ן בבולגריה כאשר ניתן למצוא דירות למכירה בבנסקו בולגריה החל מ- 25,000 יורו בלבד!
דירות למכירה בבנסקו בולגריה
תוכן העמוד:

בתקופה פיננסית מורכבת ולא יציבה, בה אחוזי הריבית בפיקדונות הבנקים נוטים לאפס, השקעה בבורסה הפכפכה ושוק הנדל"ן הישראלי נמצא בבועה, יותר ויותר ישראלים מגלים עניין בנושא השקעות נדל"ן בחו"ל מתוך הבנה כי השקעות אלו יכולות להניב להם תשואה גבוהה יותר ובמחירים נמוכים יותר מאלה הקיימים בשוק הישראלי המקומי. מחיר, תשואה, היצע ומיסוי אלו רק חלק מהיתרונות הגלומים בקניית נדל"ן בחו"ל להשקעה.

קצת על בנסקו

בנסקו ידוע כאתר סקי שמציע הכול מהכול – 70 ק"מ של מסלולי גלישה לכל הרמות, פסגות המגיעות לגובה של 2,600 מטר, מערכת מעליות מתקדמת, שופינג, טברנות, מרכזי ספא ובעיקר עלויות נמוכות שמאפשרות לטעום קצת מהכול. בנסקו יודע לתת גם חוויית יוקרה ברמת 5 כוכבים, כזו שתיתן פייט גם לאתרי הסקי הגדולים, שנדמה ששייכים לליגה אחרת. המקום הופך מידי שנה ושנה לאחד האתרים הפופולריים בבולגריה. המסלולים, השירותים וחיי הלילה מושכים אליו גולשים מכל המינים והסוגים. אחד היתרונות של בנסקו, מלבד המחירים הנוחים והגלישה הטובה, הוא מיקומו הנוח יחסית בקרבה לסופיה, עיר הבירה של בולגריה. בלינק הבא מצוינות הדרכים להגיע לבנסקו – http://www.adventureflair.com

דגשים שחשוב להכיר על בולגריה

בעת כניסתה של בולגריה לאיחוד האירופי בתחילת 2007 הוזרמו כספי עתק למדינה במטרה לפתח אותה, כשלושים מיליון אירו. חלק משמעותי מכספים אלו שימושו לפיתוח עירוני ולהגדלת ההיצע של בולגריה בתחום הנדל"ן, כך שבולגריה נחשבת היום למדינה בתהליכי פיתוח וגדילה.

בשנת 2017 בולגריה התחילה להחזיר לעצמה את התואר של "יעד אטרקטיבי להשקעה" כששיעור האבטלה בבולגריה ירד ל- 6.7%, התמ"ג צמח בכ- 3.2% וכתוצאה מכך תושבים מקומיים התחילו להתעניין ברכישת דירות להשקעה. הבולגרים עצמם החלו לרכוש דירות נופש. רמת החיים של אנשים עלתה ולהגדלת המעמד החברתי שלהם הם מחפשים דירות למכירה בבנסקו בולגריה ורוכשים נדל"ן בעיירת סקי או בקרבת הים. כיום ניתן לומר בוודאות כי הבולגרים עצמם הפכו לרוכשים העיקריים, הריבית על משכנתאות ירדה באופן ניכר והבנקים הורידו את אחוזי הריבית על הפיקדונות ותכניות החיסכון למינהן, מה שגרם לציבור האזרחים לחשוב על השקעות אלטרנטיביות, קרי בתחום הנדל"ן.

מלבד מחירי הנדל"ן שהם הנמוכים ביותר באירופה, בולגריה מציעה גם טבע יפיפה טבעי ופארי, שילוב ייחודי של ים, הרים ומגוון אתרי נופש ברמה בינלאומית המתאימים לכל המשפחה, בכל עונות השנה ומגוון רחב של נופש ובילויים.

יתרונות בהשקעות נדל"ן בבולגריה

  • המרחק:

בולגריה קרובה מאוד לישראל, בין תל אביב ובירת בולגריה סופיה מפרידות 2.5 שעות טיסה בלבד.

  • כרטיסי טיסה זולים:

ניתן למצוא כרטיס טיסה בעלות של כ- 400 ₪ דרך חברת התעופה WIZZ AIR, מה שמאפשר למשקיעים נגישות לטוס לבקר ולפקח על הנכסים שלהם במדינה

  • יעד אטרקטיבי לתיירים:

בולגריה היא ארץ מגוונת, שמהווה יעד אטרקטיבי לתיירים לאורך כל השנה.

  • כלכלה יציבה:

המדיניות הרשמית של ממשלת בולגריה היא להעניק הגנה וסיוע למשקיעים זרים, בנוסף לכלכלה שנחשבת יציבה, מדיניות זו מוסיפה לתחושת היציבות של המשקיעים. חשוב לציין, בולגריה עתידה להחליף את המטבע המקומי הנהוג בה במטבע האירו בשנים הקרובות, לכן צפויה עליית מחירים משמעותית בכל המדינה ובתחום הנדל"ן בפרט בשל הפער שבין ערכי המטבעות השונים, מה שישפיע באופן אוטומטי על השקעות קיימות בנדל"ן מקומי ויעלה את ערכן באופן משמעותי.

  • מערכת מיסוי אטרקטיבית:

המיסים בבולגריה נמוכים יחסית, מה שעשוי למשוך למדינה לא רק משקיעים אלה גם אנשים שמעוניינים לרכוש בה נכס לצורכי מגורים. אופן המיסוי בבולגריה הוא אחיד ונחשב לנמוך יחסית בהשוואה למדינות אחרות, כך למשל על הכנסות מדירה להשקעה תשלמו רק 10% מס. בנוסף בולגריה מעודדת באופן גלוי השקעות חוץ, לכן היא חתמה על אמנה למניעת כפל מס עם לא פחות מ- 62 מדינות שונות, כאשר ישראל היא אחת מהן. כך שתוכלו להזדכות על המס ששילמתם בבולגריה, לחסוך כסף ולהימנע מתשלום מס כפול.

דירות למכירה בבנסקו בולגריה – סקר שוק ומחירים

המחירים כיום בבנסקו נעים בין 500 אירו ל- 800 אירו למ"ר, כלומר דירה בשטח של 50 מ"ר נמכרת תמורת 25-40 אלף אירו והשכירות החודשית נעה בין 250-300 אירו בחודש ומניבה תשואה שנתית של 7.5%-8.5%

מאמרים נוספים שכנראה יעניינו אותך
דילוג לתוכן