סקרנים לגביי נדל"ן בליברפול? בצדק! ליברפול כבר לא נתפסת רק כקבוצת כדורגל

בתקופה האחרונה נדל"ן בליברפול הוא מוצר חם בקרב משקיעים זרים, האם זה בגלל תוכנית פיתוח צפון אנגליה או הברקזיט? כל התשובות במאמר
נדל
תוכן העמוד:

היי אני ליברפול, נעים להכיר

העיר ליברפול שנמצאת על הגדה הצפונית של נחל המרזי בצפון מערב אנגליה, היא עיר הנמל השנייה בגודלה ובחשיבותה בבריטניה. בעיר קיימות 3 אוניברסיטאות – אוניברסיטת ליברפול, אוניברסיטת ליברפול ג'ון מוריס ואוניברסיטת הופ ליברפול.

ליברפול מוכרת מאוד גם כעיר תיירותית, מרכז העיר שוקק חיים, חנויות, סטודנטים, תעשיית הייטק, עסקים וחיי לילה.אחת הלהקות הידועות במוזיקה העולמית היא לקהלת הביטלס שהרכיבו ארבע צעירים מהעיר ליברפול: ג'ון לנון, פול מקרטני, ג'ורג' האריסון ורינגו סטאר. כיום קיים במרכז העיר מוזיאון הביטלס, אם אתם מגיעים לליברפול, אל תפספסו את האטרקציה הזו.

וכמובן, לא ניתן להזכיר את העיר ליברפול ולדבר על נדל"ן בליברפול מבלי להתייחס לקבוצת הכדורגל האנגלית המצליחה ביותר במאה העשרים, שמדורגת במקום השלישי באירופה מבחינת ההישגים שלה. ההתייחסות של המקומיים לקבוצת הכדורגל ליברפול פשוט לא ניתנת לתיאור, ישנה אהדה מדהימה וחשיבות גבוהה בקרב התושבים לקבוצה. כנ"ל לגביי אוהדים מכל קצבות העולם שמגיעים לליברפול לצפות במשחקי כדורגל של הקבוצה.

נדל"ן בליברפול חווה את הצמיחה החזקה ביותר באנגליה

במהלך השנה האחרונה, ליברפול חוותה את הצמיחה הגדולה ביותר באנגליה, כאשר מחירי הבתים עלו ב- 4.9%. מספר הנכסים שיוצאים לשוק אינם תואמים את הביקוש ההולך וגובר, מה שיוצר מחסור שמעלה את המחירים.

למרות עליית המחירים, נדל"ן בליברפול עדיין בר השגה לרכישה למטרות השקעה. המחירים נעים בטווח של 70,000-135,000 פאונד לדירות יד שנייה ודירות על הנייר.

נוסף על עליית מחירי הנכסים, בליברפול ישנה צמיחה בתשואות מדמי השכירות ומחקר שנערך לאחרונה גילה כי לאסטרטגיית ההשקעה בנדל"ן בליברפול – Buy to let (אחזקה בנכס לטוח ארוך) יש את ההחזר הגבוה ביותר על הכסף בהשקעה באנגליה.

ליברפול היא עיר אטרקטיבית עבור משקיעים, פרויקטים של התחדשות ובנייה חדשים המגיעים לעיר עשויים לחזק עוד יותר את שוק הנכסים בעיר ולהפוך את ליברפול למקום מרגש עוד יותר לחיות ולהשקיע בו.

נדל"ן בליברפול – ביקוש לדירות קטנות

אורך החיים במרכז העיר ליברפול – L1, שמורכב בעיקר מסטודנטים, תיירים ואנשי עסקים יוצר את הביקוש לדירות סטודיו / שני חדרים המתאימות לאורך החיים של סטודנטים ומשפחות צעירות, במקביל להתאמה כדירות תיירות שניתנות להשכרה לטווח קצר בפלטפורמות כגון Airbnb.

דירות מפרויקטים חדשים בליברפול

כחלק מהגשמת המטרה של האתר Invest Away להנגיש את המידע הרלוונטי ביותר על השקעות נדל"ן בחו"ל לקהל הישראלי, ביקרנו במספר פרויקטים בצפון אנגליה ובחנו נדל"ן בליברפול להשקעה מפרויקטים חדשים.

נחשפנו לפרויקטים מרשימים, שנבנים ע"י חברות יזמות וקבלנים עתירי ניסיון. כשהדגש הוא בעיקר על יחידות דיור קטנות בהתאם לקהל היעד הרלוונטי להשכרת הדירות.

פרויקט נדל"ן בליברפול

תוכנית פיתוח הצפון של ממשלת בריטניה

בימים אלו מתקיימת פעילות פיתוח צפון אנגליה ע"פ התוכנית הממשלתית, שבה ניתנת העדפנה מתקנת והפניית משאבים לפיתוח הצפון על חשבון לונדון. בין אם בתחום התחבורה, עם השקעה של 13 מיליארד פאונד לפיתוח תחבורה מהירה כולל פרויקט הרכבת מלונדון למנצ'סטר. אל השקעה של מיליארדי פאונד לפיתוח אוניברסיטאות ובתי ספר. והשקעה של 3.4 מיליארד פאונד בפיתוח פרויקטים בערי הצפון.

 

מטרת התוכנית

עיקר המטרה של התוכנית, היא לעודד את התפתחות הערים השוכנות בצפון אנגליה כגון ליברפול, מנצ'סטר, שפילד ולידס.

לתוכנית הזו ישנה השפעה ישירה על האטרקטיביות של נדל"ן בליברפול עבור משקיעים שמזהים את ההזדמנות לעליית ערך הנכסים בטווח הארוך לאורך התקדמות תוכנית פיתוח הצפון.

גם שער הפאונד שנמצא כרגע בשפל שלו, יוצר הזדמנות מקבילה לעליית ערך של נדל"ן בליברפול כך שמשקיעים שרוכשים נכסים היום צופים שבעתיד ייהנו מהשקעה מתגמלת במיוחד.

מאמרים נוספים שכנראה יעניינו אותך
דילוג לתוכן